3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Březen 2011

S Naughtym na výletě

29. března 2011 v 19:52 | Larra
Dnes jsme si udělali s Naughtym menší procházku na ranč mojí kamarádky Lewir. I když je Naughty docela robustní a veliký, jsou na něm vyjížďky moc příjemné. Na Naughtym jezdíme bez sedla, neboť tak veliké na ranči nemáme. Zato uzdečka bývala Sandy, ale jelikož na ní už moc nejezdíme, vyfasoval jí Naughty.Po příjezdu na ranč mi Lewir dovolila dát Naughtyho do výběhu spolu se svými dvěma koňmi.
Tady jsou fotky:
Clydesdalská klisna Avril zkoumá Naughtyho...

A tady přichází tinker Lersy...


Kamarádi :)


Pojďte, dáme hlavy dohromady!


A zde můžete vidět Naughtyho uzdečku mojí výroby. Co na ní říkáte?


Třešnička na dortu...Koně Przewalského v Pražské ZOO.

Neprodáváte?

27. března 2011 v 21:40 | Larra |  Koupím/ prodám
Ahoj, chci se jen zeptat, jestli někdo z Vás neprodává Schleich islandského ponyho (2003- 2007) nebo fjordského ponyho (2001- 2005) ?
Pokud někdo ano, napište mi na e-mail (michalka.sediva@seznam.cz)
Nevadí mi drobné oděrky, ani jiné menší vizážní vady.
Zatím nevím, za kolik bych je koupila, ale na ceně bychom se kdyžtak ještě domluvili.

Všem zájemcům upřímně děkuji...
Larra

Tonda

27. března 2011 v 18:02 | Larra

Jméno: Tonda (Small Tony)
Pohlaví: Valach

Plemeno: Falabella X Shetlandský poník
Značka: Schleich
Potomci:---

Rodiče: ---
Povaha: Tichý a nemluvný. Docela hodně otravuje Dannyho, kterému to není vůbec příjemné. Má hloupé nápady a nevkusné řeči.
Jak se k nám dostal: Toník je odpovědí na otázku: Co vznikne, když se spáří zakrslý shetlandský poník a falabella?
Má velice neproporciální stavbu těla a neustálé problémy se zády, takže nemůže ani trochu pracovat. Navíc se narodil neplodný, takže podle bývalých majitelů, kůň na nic. Pochází ze statku, odkud jsme koupili Tornáda a Samuraje.
Vztahy ve stádě: Má tendenci se pořád s někým hádat, a potom dělat uraženého, takže se s ním nikdo moc nechce přátelit. Výjimkou je Naughty, který se snaží Tondovu špatnou povahu pochopit.
Foto:
Minulé tři články

26. března 2011 v 21:54 | Larra
Ahoj, jenom prosím, minulých tří článků si nevšímejte, to jsem se jen přinutila udělat ty rozcestníky.
PS: Díky Kiki- tyso, za vysvětlení, jak se to dělá, tak složité to zas není


HŘEBCI a VALAŠI

26. března 2011 v 21:43 | Larra |  Naši koně----------Breyer Horses- Stablemates----------KLISNY

26. března 2011 v 21:22 | Larra |  Naši koně


---------- Breyer Horses Stablemates----------


Naughty

26. března 2011 v 9:14 | Larra
Jméno: Naughty Black Boy (Naughty)
Pohlaví: Hřebec

Plemeno: Shirský kůň X Percheron
Značka: Schleich
Potomci:---

Rodiče: M: Perla O: Borny

Povaha: Když se zkříží dvě z nejušlechtilejších těžkých plemen, co vznikne? Moc hodný koník, který rád přemýšlí a nechává se unášet svými sny. Hříbata milují Naughtyho příběhy a když spustí, je hodná snad i Camay. Hodně se přátelí s Dannym,protože podle jeho slov nezáleží na velikosti, ale na věrnosti, a Danny je mu věrný hodně. Má rád děti a hříbata.

Jak se k nám dostal: Naughty vyrůstal v krásném prostředí rodinného statku. Je naučený pod sedlo, kde mu to jde výborně, i do zápřahu, kde mu to jde snad ještě lépe. Majitel statku s ním jezdil do lesa na dříví. Potom Naughtyho prodali do pivovaru, kde spokojeně pracoval až do nedávna. Pak ale nabírali do pivovaru nové koně, a ty starší a méně výkonější opět prodávali. Naughtyho koupil starý sedlák a kůň mu dělal několik let milou společnost. Po třech letech se ale u sedláka nešla cukrovka, a doktoři usoudili, že už se statku nemůže věnovat na plný úvazek. To nebyl takový problém, neboť se o zvířata chodily den co den starat jeho dvě vnučky, ale Naughty jenom stál ve stáji a neměl žádný pohyb. Když si toho sedlák všiml, s těžkým srdcem nařídil dívkám, aby ho prodly na trhu, kde jsme ho koupili za malou simbolickou cenu.

Vztahy ve stádě: Nemá s nikým problémy, jen Charlott si občas neodpustí štiplavou poznámku na jeho smíšený původ. Hříbata milují jeho vyprávění ze života, zvláště pak klisnička Sakura, a dospělí jsou rádi, že je dokáže něčím zaujmout. Jeho nejlepší kámoš je Danny, který má podobnou povahu, takže si velice rozumějí. Snaží se skamarádit s Tondou, ale kvůli jeho komplikované povaze je to nesmírně těžký úděl pro jednoho chladnokrevníka...

Hlledáme jeho rodinu v rubrice ,, Hledáme..."
Ps: Za Naughtyho moooc děkuji Welle, která z něj udělala originál!!!
FOTO:
Co jsem Vám zapomněla říct...

24. března 2011 v 17:47 | Larra
Teď jsem si vzpomněla, ža jsem sem ani nenapsala o krásném Sch králíčkovi, kterého na mně bratříček vyžebral, když jsem byla v Kotvě. Je to u nás zatím první Schleich novinka pro rok 2011, ale je mocky fajn. No tady jsou jeho fotky:


Roztomilounkej, ne?
A tady, to sem asi nepatří, je moje láska- potkánek Cherry!

A zblízka! KUK!
Tááák, hotovo. Dnes možná ještě bude G. D., ale neslibuju nic.
Jinak, máte rádi potkánky? Jestli ne, tak proč?

U nás ve výběhu

23. března 2011 v 18:32 | Larra
Dneska jsem se konečně dokopala k focení a k importu obrázků do počítače (ani to nebolelo), takže tady jsou. Některé povedené, jiné tolik ne... Posuďte sami!


1. Arrow...Jak fotogenický...


2. Tady začíná jít do tuhého. Tornádo brzy zaútočí...

3. Ach jo...zase! To už je tento týden po desáté!


4. Detail...Tornádo to myslí vážně...5. Arrow opět prokázal svou fotogenitu, že?6. Kuk!7. Naughty. Fotí se špatně, protože je lesklý.8. Arrowův velký skok. To je talent!


9. Tááák, to je ten Bullyland od babičky. Co na něj říkáte?10. Hmmm...neměla bych je přihlásit do soutěže o nejrozkošnější páreček? :)11. Fionce je ještě zima, ale Camay to nevadí...12. Bella na kládě13. Další velký skok...Nepřejte si vědět, jak dopadl :)14. Nepřirozené, ale zajímavé.
15. A třešnička na dortu. Podle mě patří k nejpovedenějším.


Tak, to je vše... Jak se Vám líbí?

Danny

22. března 2011 v 19:40 | Larra
Jméno: Danny
Pohlaví: valach

Plemeno: Falabella
Značka: Schleich
Potomci:---

Rodiče: ---
Povaha: Vždy byl tak trochu uzavřený do sebe, ale od té doby, co se seznámil s Naughtym, je to docela veselý koníček.

Jak se k nám dostal: Koupili jsme ho od jednoho majitele, jemuž Danny sloužil jako společník pro plnokrevného koně. Bohužel se neměli příliš v lásce, a Danny od svého spolubydlícího vyfasoval pár nepěkných kousanců. Rozumný majitel připustil, že takhle to dál nejde, a daroval Dannyho své na nohy ochrnuté neteři. U ní se měl poník velice dobře. Dívka se o něj starala opravdu výborně. Ale potom ona dívčina podstoupila velice nákladnou operaci, která jí sice vrátila nohy, ale byla tak drahá, že se její rodina musela uskromnit, prodat dům se zahradou, a místo toho se nastěhovat do bytu. I když je Danny velice malinký a nenáročný, byl by nesmysl, držet ho v bytě, takže ho musela dívka prodat. Moc ho oplakala, ale nedalo se nic dělat. Danny se tak dostal do cirkusu, neboť byl dobře vychovaný a zvládal některé základní triky. Bohužel se však zjistilo, že k předvádění ostatních cviků nemá vlohy, takže se vedení cirkusu snažilo Dannyho co nejdřív prodat. A jelikož máme u cirkusu známé, dostal se až k nám. Doufáme, že u nás zakotvil natrvalo, protože toho stěhování si už užil na celý život... Nemám pravdu?

Vztahy ve stádě: Tvoří dokonalou dvojku s Naughtym. Nikdy se od sebe nevzalují dál, než je potřeba. Jinak s ostatními vychází relativně dobře. Jenom Samuraj se mu jeden čas posmíval, kvůli jeho vzrůstu. Malinko mu vadí, že za ním pořád chodí nový falabella Toník.
FOTO:

Kámoši? Jedině na život a na smrt!


,, Nebo Danny, já tě ochráním!"

Geishin deníček-6

20. března 2011 v 13:50 | Larra |  Geishin deníček
Kde jsem to jen skončila... ach, už vím.
Pořád jsem se nemohla rozhodnout, kterému z hřebců dát přednost, a tu: PAF! Zase měl přijet nový kůň. Zjistil to Arrow, když ho čistil ošetřovatel Alan, a rozhlásil to po celém stádě. Byla jsem opravdu moc zvědavá, co z toho bude. Ale ještě víc než já, byla zvědavá ponička Bella, a rozhodla se uspořádat oslavu příjezdu nového koníka, který měl přijet začátkem března, takže času bylo až až.
Bella tedy poprosila Arrowa, aby jí pomohl s organizací, protože se pár dní před tím vytahoval, kolik lidských oslav už viděl. Nadšeně souhlasil, a prvním krokem bylo, že na dvě velké papírové desky kopytem načmáral nápisy: WELCOME!
Dál někde ukradl takové ty párty čepičky, a každému přidělil jednu (samozřejmě, Robbie s Camay se hned porvali o papírovou korunku ). Čepičku si musela vzít i Charlotte, ale moc se jí nechtělo, a přijala jí jen tehdy, když jí Arrow řekl, že je to velice moderní.
A to už se blížil ten slavný den... moc jsem se těšila. Hříbata si nacvičila takovou menší show, a každý dospělý dostal úkoly. Například já jsem musela stát u branky s cedulí WELCOME! v tlamě, stejně tak i Samuraj, který se pořád tak ošíval, že mi tou cedulí málem vyšvihl oko.
A pak to začalo: Přijel pěkný přepravník, ze kterého vyložili- málem mi překvapením vypadla cedule z tlamy- obrovského shirského koně. Alan ho přivedl do výběhu a hříbata hned spustila svou rozpustilou písničku, kterou Skládala už asi dva týdny:
Vítej nový člene náš,
dostal ses k nám, to se máš.
Ať jsi kůň, neb jenom poník,
máš u nás vždy plný slamník.

Shir se trochu podivil, ale poděkoval, a představil se nám. Jeho celé jméno zní Naughty Black Boy (Arrow nás hned stačil poučit, že to znamená "Zlobivý Černý Chlapec"), ale prý mu máme říkat jen Naughty...
Příště o něm napíšu víc, ale dnes už musím do hajan...

Hledáme... tatínka Camay

20. března 2011 v 12:38 | Larra |  Hledáme...
Camay je zlobivá klisnička Camargského koně. Zřejmě není čistokrevná, protože jeví znaky jiných plemen poníků. Její tatínek by mohl být islandský poník, dartmoor, možná i nečistokrevný shetlandský poník.
Povahu zřejmě zdědila po tatínkovi, neboť její matka ( Fiona) je mnohem bojácnější.
Je dost možné, že se s Fionou spářili nečekaně- možná někde na pastvině, nepozorováni člověkem.
Za jakékoli informace předem děkujeme.
Máte pocit, že by Váš hřebec mohl být tatínkem této půvabné klisničky? Jestli ano, napište do komentářů "přihlášku" tohoto znění:

Jméno ranče:
Vaše přezdívka:
Jméno koně:
Plemeno koně:
Proč by mohl být příbuzným tohoto koníka:Rozhovor s Tornádem

19. března 2011 v 19:21 | Larra |  Rozhovory s koňmi
Takže, je tu první rozhovor. Jak se vám líbí?

T: Tornádo
J: Já

Je pět hodin a deset minut. S nepatrným zpožděním vyrážím k ohradě. Tornádo mě vítá veselým ržáním. Je vidět, že je připraven k rozhovoru.

J: Ahoj Tornádo. Nedávno jsem se ptala, co bys řekl malému rozhovoru. Souhlasil jsi. Můžeme tedy začít?

T: Ahoj! Moc rád! Začněme!

J: Takže, první otázka: Jak tě přijalo stádo, když jsi k nám přišel?

T: Myslím, že mě přijali celkem dobře. Hlavně se Sandy jsem si rozuměl hned. A ostatní si taky nějak zvykli.

J: A jak tě přijal Robin? Byl to tehdy jediný dospělý člen stáda mužského pohlaví?

T: S Robinem jsem nejdříve musel svést zápas o místo ve stádě. Ale teď si rozumíme skvěle.

J: Zápas? Jak dopadl?

T: Mno... byl to vyrovnaný boj... jen náhodou jsem Robina přemohl.

J: Takže jsi se dostal na vyšší místo, než je Robin?

T: Správně bych měl...ale já jsem ten post odmítl.
J: Proč? Jsi mladý, energický, mohl bys být vůdcem.

T: Mladý, energický... takový vůdce by byl špatný vůdce.

J: A jaký by měl být podle tebe správný vůdce?
T: Zkušený a schopný.
J: Jsi takový?
T: ( smích) ne! Alespoň zatím.

J: Dobře... a jaké místo teď zastáváš?

T: Jsem strážce stáda a rádce vůdce stáda.

J: Pěkný post. Teď z jiné mísy: Je ve stádě někdo, koho nemůžeš vystát?

T: Kdyby jsi se mě zeptala tak před čtrnácti dny, řekl bych, že ne. Dnes odpovím jinak.

J: Takže ano... kdo?

T: Jediný, koho nemůžu ani cítit, je Arrow.

J: Zvláštní... a já myslela, že jste si povahově docela blízcí. Proč ho nemáš rád?

T: Nechce se mi o tom mluvit.
J: No tak...

T: Ne! Možná někdy jindy.

J: Nechme to být. Potkal jsi už klisnu svých snů?

T: (znejistí) nevím...asi ne.

J: A co Charlotte?
T: Ta už o mě nestojí.

J: Co se stalo? Proč ne?

T: Víš, teď se všechny klisny hrnou za tím ňoumou Arrowem.

J: Tak proto ho nemáš rád.

T: Jistě. Ale já si nemám nač stěžovat...

J: Jak to myslíš?
T: Podívej třeba na Samuraje. Byl tak rád, když na ranč přijela klisna, jak on říká jeho krve. A ten drzoun mu jí prostě sebral. Sprostě mu jí vyfouk!

J: A nemůže si za to tak trošku Samuraj sám?

T: To nevím... zeptej se Geishy, ta ti to poví.

J: ( Pozoruju, že je Tornádo docela rozohněn, a tak stáčím rozhovor ke konečné otázce.)
Fajn...nebudu tě už trápit. Poslední otázka: Co bys vzkázal našim spřáteleným rančům?

T: Mno... aby byly svorné a aby se jim dařilo v lovu modelů!

J: Tak tedy, moc děkuji za rozhovor. Bylo to skvělé. Ahoj...
T: Rád jsem si na to udělal čas.Tak zatím...

Tornádo...fotka ze zimy...

Co je to rubrika " Hledáme..."?

19. března 2011 v 9:05 | Larra |  Hledáme...
Vážení, dovolte mi, abych Vám představila novou rubriku " Hledáme..."!
V této rubrice dám informace o jednotlivých konících, nejčastěji hříbatech, jejichž rodiče hledáme. Pokud by jste na svém ranči měli nějakého koníka, který by mohl být rodičem ( nebo i hříbětem) některého z našich koní, napište pod článek tohoto koníka.
Pozor! Koník, kterého nabídnete, MUSÍ mít u Vás na ranči profil! Pokud ho mít nebude, nemůže být přijat!
Tak, a tady je přihláška, kterou napíšete do komentářů, pokud máte u sebe hledaného koníka:

Jméno ranče:
Vaše přezdívka:

Jméno koně:
Plemeno koně:
Proč by mohl být příbuzným tohoto koníka:


Camay

19. března 2011 v 8:46 | Larra
Jméno: Camay
Pohlaví: klisna (hříbě)

Plemeno: Camargský kůň
Značka: Schleich
Potomci:---

Rodiče: M: Fiona, O: Bobík (ranch Zumba)
Povaha: Nezbednost sama! Vždycky udělá přesně to, co jí řekne Robbie, už jen proto, aby se u něj prosadila. Umí však být i velice milá a hodná. Nerada poslouchá svou " nudnou" maminku Fionu.

Jak se k nám dostala: Porodila jí Fiona, krátce po tom, co přišla k nám na ranč. Jejího tatínka neznáme, zřejmě to byl jeden z těch umolousaných ponclů, kteří táhli romský kočár. A jelikož Camay není čistokrevná, mohl by být jejím tatínkem vpodstatě každý druh poníka. Pomožte nám ho najít! ( Více info v rubrice "Hledáme...")


Vztahy ve stádě: Je to miláček všech, do té doby, než začne zlobit. Potom s ní všichní zažívají to pravé peklo, a samozřejmě Fiona nejvíc. Kamarádí se s Robbiem a miluje vyprávění " pana" Naughtyho.
FOTO:

Robbie

16. března 2011 v 16:53 | Larra
Jméno: Robbie

Pohlaví: hřebec (hříbě)

Plemeno: Clydesdalský kůň

Značka: Schleich

Potomci:---

Rodiče: M: Kašmíra MHS
Povaha: Velice vynalézavý a vychytralý. Když se stane nějaký průšvih, většinou za to nemůže. Nejčastěji navádí Campy, aby něco provedla, ale potom dělá, že s tím nemá nic společného.

Jak se k nám dostal: Jednou jsem jela se Sandy lesem. Byla to náhoda, že jsme našly malinké zkřehlé hříbátko, choulící se u bezvládného těla obrovské losice. Bylo tak slabé, že se ani příliš nezmítalo, když jsem okamžitě slezla z koně a začala ho zachraňovat. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, až Sandy se zachovala velice duchapřítomně. Totiž: dva dny před nalezením hříbátka jsme jí odstavili vlastní hříbě, které jsme prodali, takže Sandy měla ještě mléko. Požehnaně mléka. Takže přistoupila k malinkému a házela hlavou směrem ke svému vemínku. Došlo mi, co mám udělat. Nejprve jsem shodila všechno oblečení, kterým jsem maličkého pořádně přikryla a potom jsem si odstříkla trochu Sandiného mléka do ruky. Jakmile je hříbátko ucítilo, hladově se vrhlo na mojí ruku a později, když zjistilo zdroj toho sladkého teplého mlíčka, chatrně se postavilo a začalo žužlat Sandy cecík. Já mezitím zavolala veterináře, který prohlásil, že je hříbátko úplně zdravé, ale že musí okamžitě do tepla, nebo že nastydne. Naložili jsme ho tedy spolu do lékařského vozu a veterinář odjel na ranč, kde hříbátko uložil do vyhřívaného boxu. Já zavolala ještě lesní správu aby si přijela pro mrtvou losici. Pak jsem nasedla na Sandy a odtryskaly jsme rovnou na ranč, kde už hladové hříbátko čekalo na další várku dobrého mléka.
Pátrali jsme po rodičích malého Robbieho dlouho, ale nenašli jsme je. Jméno dostal malý hřebeček podle Robina, o kterém jsme si mysleli, že by mohl být jeho otcem, ale testy DNA nakonec dokázaly, že tomu tak není.

Vztahy ve stádě: Velice přilnul k Belle, bez které neudělá ani krůček. Dobře si rozumí i s Camay, jeho hlavní vykonavatelkou malérů. Sandy je pro něj jako vlastní maminka, i když jí říká Sandy a ne mami. Chtěl by být parkurovým šampiónem, takže se hodně drží Charlotte.

FOTO:
Robbie a Bella... Bez sebe ani ránu

A... Robbie sám...


Ostuda, ostuda, ostuda...

16. března 2011 v 16:45 | Larra
Ahoj,
no, vím, že jsem hrozná, slíbený G.D. není... Dlouho jsem tu nebyla, ale obíhám!
S Pompinem jsem asi skončila, protože mě VŮBEC nemá ve svých SR a nereaguje na moje komenty, takže
Jinak jsme přihlášení do soutěže ranče MHS, přiznávám, jsou tam i lepší fotky než ta moje, halt neumím fotit...
Jo, to jsem chtěla: Pořád slibuju fotky, a ony nejsou a nejsou... taky mě to štve... mám je ve foťáku, ale ňějak se nemůžu dostat k tomu, je sem přidat
Nevadí Vám, doufám, že mám u profilů jen jednu fotku, že ne?
No, tak já běžím... snad ještě něco přidám...
Larra

Nový koník

12. března 2011 v 8:49 | Larra
Tak si to představte: Babička mi koupila koníka. Sama od sebe! Prý: ,, Koupila jsem ti takového malinkatého koníčka. Je malinký, ale v tom tvém stádě se mu bude určitě líbit."
Říkalanjsem si, co to bude za věc... Nějaký China- koník?
No, světe div se! Stavěla jsem se u babičky a dala mi ho. Byl to opravdu piďi- miďi koník, asi jako falabella od Sch, možná ještě menší.
Pak jsem si všimla malého nápisu ne bříšku- Bullyland! Páni... Bullyland sice není Sch, ale do sbírky se hodí. Malinko mi vadí, žže je takový jako gumový, ale na tom nesejde. Jo, a taky nemá "to dole" takže nevím, jestli je to klisna, či hřebec- valach.
No, nevadí, já už musím, možná dnes přidám G.D* ale to není jisté.
Ahoj Larra

* G.D rovná se Geishin deníček

Geishin deníček-5

10. března 2011 v 20:27 | Larra |  Geishin deníček
Dlouho už jsem nenapsala, neboť jsem byla poslední dobou poněkud zaneprázdněná. Tolik se toho událo! Ale musím to vzít od začátku. Tak tedy: Několik dní po mém příjezdu k nám přišel další kůň. Byl to andaluský kůň jménem Arrow. Choval se k nám hrozně pěkně, zvlášť ke klisnám. Umí několika jazyky a je tak strašně milý...Hned se mi zalíbil, a začala jsem se o něj zajímat. První, co mi řekl, když jsem k němu přišla, bylo: ,, Buen día, seňorita!"
,,Prosím?"
Zeptala jsem se poněkud rozpačitě.
,, Bonjour, madame!"
,, Pardon..."
Zasmál se.
,, To je francouzsky"
,, Ach tak..."
Už jsem myslela, že s ním žádná řeč nebude, a chtěla jsem odejít.
,, Ne, neodcházejte, slečno!"
A začali jsme si povídat. Byl to velice příjemný večer. Bavilo mě poslouchat četné příběhy z jeho života. Potom se však stalo něco, kvůli čemu cítím veliké provinění. Zjistila jsem, že mě z kopce pozoruje Samuraj. Hrozně jsem se polekala, a bylo mi ho strašně moc líto. Je tak sám! Ale jako romantik se mi příliš neprojevil, ani jako gentleman, takže si mojí přízeň nezaslouží, ale přeci jen... neměla bych mu dát ještě šanci? NE!!! Už jednu měl... a teď mám Arrowa. Nebo ne? Já nevím! Poraď mi, můj milý deníčku, co mám dělat?
( Zkuste bezradné Geishe poradit Vy!)