3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Červenec 2011

Se na to můžu...

31. července 2011 v 10:48 | Larra
Nazdar!
Nálada mizerná, furt nejdou psát ty komenty :/ Navíc se mi v noci zhoršil kašel a bolí mě v krku. No řekněte, vždyť se na to můžu vy***t. Náladu mi spravilo, že jsem porazila poprvé v životě babičku v Dámě, jooo, jsem machr :)
No, okomentuju články aspoň takhle:
Kiki-tysa: Dovolená, dovolená...:D :Gratuluji, já letos byla také byla v Chorvatsku, na poloostrově Istria ve městě Poreč, mimochodem v ulici, která se jmenuje Dalmatýnská :) a moc se nám tam líbilo. Chytli jsme príma počasí.

Pompin: štve mě - přednastaveno : No comment...mě toho štve...ale ztěžovat si umí každý, je třeba něco s tím dělat, když Tě něco tolik štve, držím palce!

Jj, to je asi vše, co jsem chtěla. Mějte se pěkně, jdu si lehnout.

No...asi tak nějak...

30. července 2011 v 10:32 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Zdravím!
Stále jsem u babičky, postihla mě nějaká chřipajzna či co...zkrátka jsem opět nemocná a je mi z toho na nic. Nemám co dělat, připadají v úvahu jen čtyři věci:
1. Spát
2. Ležet
3. Číst si
a za čtvrté brouzdat po netu. Ještě že ten noťas babička má :)
Otevřela jsem si administraci blogu a málem mi vypadly oči z důlků, když jsem viděla, že tu včera bylo 0 lidí. Fakt prča :)
Jinak, nejdou mi psát komentáře, přesně tak, jak psal Motýlek, tak se nezlobte, já OBÍHÁM, ráda bych něco napsala pod vaše príma článečky, ale bohužel :(
K něčemu veselejšímu: Předevčírem jsem vyrobila docela realistický poprsák, ještě tak mít nějaké sedlo, ke kterému by se dal připnout :)))
Naervon: Opět gratuluji, to víš, závist mě nikdy nemine, ale víceméně Ti je přeji, zvlášť, když se Ti přihodila nějaká nepříjemnost... Mimochodem, pozdravuj přítele! Jo, ještě jsem Tě chtěla poprosit, vymněníš tedy nějakého Stabla za toho longhorna? Nijak nespěchám, času máme dost, žejo, jen bych to chtěla vědět...

Jinak vidím, že mi s velikostmi nikdo neporadí...nevadí, nechám se překvapit. Moc ráda bych si nějakého Classica nebo Tradíka pořídila...hm...už mám své tipy!
Tak zatím, jdu se nudit.
Larra

Prosbička pro SRčka

28. července 2011 v 17:29 | Larra
Ahoj Srka a ostatní,
jak název napovídá, mám pro vás prosbičku: Mohl byste mi někdo, kdo sbírá Schleichy a má i všechny velikosti Breyerů, vyfotit Breyery (od Traditionala, přes Classica, po Stablíka (popř. i MiniWhinnies)) vedle normálního dospělého Schleicha? Já se totiž chystám koupit jednoho Breyera od TH, a děsně ráda bych věděla, jaká je to odchylka od Schleichů a Stablů. Jestli to vyjde tak, jak si to představuji, brzy vám budu moci představit svého prvního "většího" Breyera.
Bude mi stačit, když to prostě vyfotíte, zveřejníte a napíšete pod tento článek.
Díky moc předem.
Larra
P.S: Kamzíku, Tobě jsem již poslala cenu. Napiš, až dojde!

U druhé babičky :)

27. července 2011 v 13:06 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Ahojky,
před chvílí jsem se vrátila z Prahy, byly jeme s druhou babičkou v Dejvicích :) Šla jsem do Švadlenky, s tím, že si tam koupím nějaké materiály na vyrábění, ale nic jsem ¨nepořídila :( Kůžičky na uzdečky tam sice měli, ale jen červené, zelené a béžové a já chtěla hnědé nebo černé. Hnědé byly taky, ale jen tlusté a to fakt nepotřebuju. Taky jsem chtěla takové ty hodně tenké stužky na ohlávky, ale ty taky neměli. No nic, obchod s takovými věcmi je v Dlouhé ulici, někdy tam zajdu. V Dejvicích je takové koňské sousoší, vyfotila jsem ho pro vás., ale bohužel nevím, jak se to u babičky na počítači nahrává, takže dnes žádné fotky nebudou...
Přemýšlela jsem, jestli bych měla jet na BHS k Pompin, hrozně se mi tam chce, ale fakt nevím, jestli mi to doma povolí...snad jo. Jedete tam taky? Asi bych vzala všechny své modely, stejně jich nemám ani tolik, kolik je maximální počet :D
Jinak Bueno se se mnou byl plavit a na něco se napíchl, na nějaké železo v rybníku, docela se mu to zanítilo, veterinář mu to obvázal a nařídil, aby byl milý valášek v klidu, takže Buen má na sobě nemocniční deku a čeká v nemocničním boxu, až se mu to vylepší.
Ceasar, totiž ten nový hřebec arabského plnokrevníka, je zatím docela klidný, do ničeho se nemíchá a je vidět, že se mu velmi líbí Geisha, tak doufám, že se se zbrklým Samurajem moc neporvou.
Zatím čauky, letím trošku oběhnout :D

Pan Novotný a jeho koně

25. července 2011 v 11:30 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Tak jsem se brzy ráno sebrala a hned po nakrmení všech koní jsem se šla podívat na toho plňáska, jehož prodej tolik spěchal. Chtěla jsem jet džípem, ale ten má bohužel rozbitý startér, takže jsem musela buď nasednout na vlak, nebo jet na kole. Zvolila jsem druhou cestu, a protože chovná stáj pana Aleše Novotného nebyla daleko, za hodinku jsem byla na místě. Krásnou, křemínky vysypanou cestu, vedoucí k mramorové bráně od areálu stájí p. Novotného, lemovaly rozlehlé výběhy s úhledným ohradníkem. Za bránou se rozprostíral pěkný dvůr, na jehož obou postranních stranách stály pěkné bílé stáje. Byly to takové ty stáje, jak jsou boxy vedle sebe, oddělené nějakou přepážkou, s dvířky do dvora. Několik koní s viditelným štičím profilem mělo vystrčené hlavy, a zvědavě si prohlíželi příchozí- mě. Uprostřed dvorka stála socha nádherného arabského koně v nadžuivotní velikosti.
To vše jsem viděla přes mřížoví, zasazené v mramorové bráně. Pri tom pohledu se mi úplně zatajil dech. Vše vypadalo tak čistě a vznešeně. Prozvonila jsem pana Novotného, tak, jak jsme se včera domluvili, aby mi přišel otevřít. Za chvíli ke mně již přicházel. Byl to postarší pán, poněkud robustnější, s černými vlasy a knírem. Měl oblečené sako a vyzařovaly z něj jen samé sympatie. Odemkl mi, potřásli jsme si rukama a on mi ukázal, kde si mám odložit kolo. Jako pravý gentleman mi nabídl doutník. Odmítla jsem, tak si zapálil sám a provedl mě areálem. Za dvorem byla úžasná jízdárna a velmi pěkný závodní ovál. Vedle něho pak Novotného dům, který připomínal spíše zámek.
"Jsem poloviční šllechtic," Poučoval mě, když jsem si se zalíbením prohlížela jeho bydlo.
Procházeli jsme se asi třičtvrtě hodiny, kdy mi vyprávěl o svém rodu a o tom, jak po svém praprapra strýci z druhého kolene zdědil tento ojedinělý arabský chov. Nakonec jsme se dobrali až k důvodu mé návštěvy.
"Pane Novotný...mohla bych vidět toho hřebce, kterého jste inzeroval?"
"Jistě, jistě slečno, úplně jsem zapomněl. Ceasar už na vás čeká," Omlouval se. Dychtivě jsem se rozešla ke stájím.
" Ne, madam, Ceasar není v boxu," Zazubil se. Byla jsem zmatená.
" Pojďte, dnes je krásný den, váš kůň je ve výběhu." Šli jsme tedy zadním vchodem, který vedl do výběhu hřebců. Ceasar tam byl sám. Vypadal přesně tak krásně, jako na obrázku. Zvědavě zvedl hlavu.
"Joho...krasavec, že?"
" Ano, je překrásný..." Přišla jsem blíž. Koník sa na mě ale zašklebil. Pán si povzdechl.
" Potvora šklebivá...Tohle je jediný důvod, proč ho nikdo od nás nechce jezdit. A taky jediný důvod, proč takového úžasného závodníka prodávám." Přikývla jsem.
" A jaký je pod sedlem?" Kousl se do rtu.
" Poněkud...neklidně...ale je to závodník, velký, velký závodník. Je opravdu rychlý." Byla jsem trošku zklamaná.
" Mohla bych ho vyzkoušet?" Zeptala jsem se.
" Jistě, slečno. Pokud ovšem umíte jezdit v dostihovém sedle. Jiné tu nemáme."
Ukázal mi, kde je sedlovna, vyčistila jsem Ceasara. Všechno šlo dobře, jen se trochu šklebil, to bylo vše. I nasedlat se nechal klidně, s udidlem nebyl také problém. Odvedla jsem ho na ovál a nasedla jsem. Dostihové sedlo není nic pohodlného a Ceasar byl opravdu neklidný, ale rychlý byl velmi. Dali jsme si dvakrát celý okruh a já se nestačilla divit.
Zkrátka jsem ho po troše papírování koupila. Musela jsem domů pro přepravník a bratrovo auto a zase jsem jela k panu Novotnému. Teď se Ceasar zabydluju u nás ve výběhu spolu s falabellákem Dannym. Jsem zvědavá, co řekne na Geishu a Samuraje...

Doopravdy jsem CollectA (Procon) arabského hřebce koupila na Šestce v Pompu. Měla jsem na něj zálusk už dlouho, takže mě málem švihlo, když jsem zjistila, že už je tam jen jeden a ještě celej odrbanej. Naštěstí tam byla ještě jedna plná polička, tak jsem si oddychla :D

Možná koupím nového koně

24. července 2011 v 13:29 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Zahlédla jsem v novinách inzerát na krásného koníka. Je to Arábek a mně se moc líbí, jak je na tom obrázku. Dohodla jsem se s tím pánem, že se na něj zítra dojedu podívat. Jsem moc zvědavá, jak bude vypadat doopravdy...
Zde je naskenovaný inzerát.

Ahoooj, jsem doma!

23. července 2011 v 15:21 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Dobré odpoledne, všichni čtoucí!
Před několika hodinami jsem se vrátila z jezdeckého tábora Šedý vlk! Bylo to tam super, do mé sbírky se přidaly dva pády z koně a super přezdívka "Oprsklík" (No co, predtím mi říkali "Opare lysivý","Opare" nebo "Opárku", což je nakažlivá koňská nemoc, takže jsem za Oprsklíka docela ráda) Jela jsem dohromady na čtyřech konících- napůl westerňačce appaloose? Cassandře (Káče), která má v krvi arábka :-* , temperamentním valáškovi Darelovi plemene ČT, líném ČTčkovi appaloosa? Kubíkovi, kterému to pode mnou na lonži uklouzlo, lehnul si a já s ním (měla jsem štěstí, že jsem mu přelítla přes hlavu, jinak by mě zalehnul), a zlobivém a nevychovaném ponclíkovi Dannym, který mě shodil nad překážkou. Naštěstí jsem celá, krom několika puchýřů od otěží. Doufám, že se toho tu moc neudálo, zatímco jsem byla pryč :-) Jo, Blog.cz nějak vylepšil vkládání fotek, povedlo se mi jednu šoupnout k Honeyovi. Hm...ještě dodělám profilky Peachovi a Whiteney...a taky Buenovi...Možná později dám nějaké fotečky koníků, to jako živých...
Tak zatím, jsem líná psát dál...možná se ještě stavím, Bobík (můj notebook :-D) je už skoro vybitej, za chvíli budu muset dojít pro zdroj eee...

Sweet Honey

22. července 2011 v 10:23 | Larra
Jméno: Sweet Honey (Honey)
Pohlaví: Valach
Plemeno: Americký Quarter horse
Značka: Breyer Stablemates
Potomci:---
Rodiče:---

Povaha: Je to takový kliďas.Nějaký věk už má a všem okolo stále připomíná, že si zaslouží svůj klid. Ale je také velice zodpovědný. Nesnesl by pomyšlení, že někomu ublížil.

Jak se k nám dostal: Odkoupila jsem ho od přátel, když se dostali do peněžní krize. Lákal mě na něm fakt, že dřív byl moc šikovným westerňákem. I dnes miluje atmosféru westernových závodišť, a z klidného valáška se na něm vždy rázem stane vělmi bystrý mladík.

Vztahy ve stádě: V našem stádě Stablíků se má nejvíce k Whiteney, která k nám přišla s ním. Naopak s Peachem se moc nemusí, protože ho Peach pořád ponižuje.

FOTO:


Nejlepší SRka ze všech!

22. července 2011 v 0:00 | Larra
Dobrá. I když tu nejsem (tento článek je přednastavený) musím něco vyjádřit. Moje milá SRka, mám vás všechna ráda, opravdu všechna, ale tenhle článek patří dvěma SR, těm mým nejlepším a nejoblíbenějším. Jsou jimi Naervon a Kiki- tysa. Holky, opravdu si Vás dvou hrozně cením, sama nevím proč. Komentujete normálně často, jako ostatní. Čím to tedy je, že jsem si Vás tolik oblíbila? Možná proto, že obě píšete bez chyb, velká písmena naa začátku vět, nezapomínáte na čárky, háčky... Ale spíše kvůli obsahu Vašich článků. Píšete je srozumitelně a k věci, obě umíte pobavit i potěšit svým psaním. Číst Vaše články je vždycky jako dostat novou hromadu energie a inspirace! A Vaše komentáře též mají smysl, obě rády poradíte a pomůžete. Naervon, nedokážu pochopit ten ledový klid a povznesení, s jakými jsi hravě snesla pomluvy Mireldis a Barbusika, které Tě začaly po tom, co jsi je vyřadila ze svých SR okamžitě, sprostě a lživě pomlouvat. Sllouží Ti to ke cti.
Ani jedna netušíte, jak ráda bych Vás obě poznala, viděla na vlastní oči, prohodila s Vámi pár slov...
Berte prosím tento článek jako obrovské díky, které jinak nedokážu vyjádřit.
A ostatní SR, neberte si to špatně, opravdu mám ráda všechny,Pompin, Ty jsi také super, Kamzíku, Lindo, Motýlku, Starlight, všech si moc cením! Nežálrete proto prosím na holky, které mi tolik přirostly k srdci a přejte jim tu mou přízeň upřímně, a budu si Vás cenit ještě mnohem víc, než dosud!
Vaše dojatá a milující
Larra

Geishin deníček- 12

21. července 2011 v 10:36 | Larra |  Geishin deníček
Opět píšu do svého deníčku. Teď mám docela čas, Sakura se učí samostatnosti, dost času tráví i se Samurajem. Samuraj byl docela zklamaný, že se nám nenarodil malý temperamentní hřebeček, ale teď je ze Sakurky úplně nadšený. Má jí moc rád a za nic na světě by jí nedal.
Teď k nám přijel nový valášek, jmenuje se Buen Temperamento, ale říkáme mu Bueno. I když je to valášek, je docela temperamentní. Včera na něj kluci (Tornádo se Samurajem) docela žárlili a provokovali ho, ale Bueno je takové zlatko, vůbec si jich nevšímal. Mají se k sobě s Arrowem, i když Arrow je poslední dobou nějaký nesvůj a ve všem vidí lsti. Sandy si Buena moc oblíbila, prý to je takový slušný chlapec, jak říká, ale přesto ne nafoukaný. Viděla jsem ho na jízdárně, je hodně dopředný a pokaždé působí energicky a přitom vznešně.
Jinak, ve stádě už se to trošku uklidnilo, jak přijela Naf. Naf je stále pěkně protivná, včera na ní naše paní sedla, v minutě jí sundala a potom přeskočila plot jízdárny a zdrhla do lesa. Paní měla malý třes mozku, nebo jak se tomu říká, ale sebrala se, nasedla na Buena, kterého hoši pořádně škádlili a tryskem mazali do toho lesíka. Vrátili se až večer- bez Nafnlaus. Dneska jí jeli hledat znovu, ještě z přáteli ze Stříbrné Podkovy, ještě se nevrátili, doufám, že Naf bude vpořádku. Ona je to svým způsobem docela milá klisnička (pokud se právě nechystá někomu ukousnout ruku) No nic,to bude asi vše, co se důležitého událo. držte paní spěnky, ať Nafinku chytí!

Koňský řetězák o mně

19. července 2011 v 11:00 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Krátký Koňský řetězáček o mně, 13 otázek. Doufám, že se o mně něco víc dozvíte, co se týče koní :) Zkopírovat si ho můžete, nemám problém.

Western nebo Anglie?
Western mám radši, ale bohužel mám možnost jezdit jen Anglii.

Jaký typ koně máš nejradši?
Nooo... asi chlaďásky :) po nich ponclíci a nakonec teplokrevná plemena a plnoktevníci.

Jak dlouho jezdíš?
V říjnu to budou tři roky, ale jezdila jsem i dřív, jen ne v klubu.

Máš licenci jezdce?
Nn, a asi v nejbližší době ani mít nebudu...

Vlastní kůň- máš ho?
Kdepak...ale doufám, že si ho v dospělosti budu moci pořídit...

A co Tvá oblíbené/á plemeno/a?
Hm...Slezský norik, quarter horse, Americký paint, fjordský pony, hafling...stačí? :)

Oblíbené zbarvení?
Dřív jsem žrala běloušky...Dnes je to pinto, zejména tobiano, ale i ostatní zbarvení jsou krásná.

Koně ve tvém životě
Poprvé jsem na koni opravdu jela u kamarádky Katky na chalupě a to na koníkovi Larrym (vysvětluje se má přezdívka :) Na Larrynkovi jsem poprvé v životě cválala, sice za sedlem, ale cválala. Po něm přišla též u Káťi kobylka Lada, kterou jsem si zamilovala. Jezdili jsme s Katuš a Larrym na cvalovky, to bylo luxusní. Bohužel se to nebude už nikdy opakovat a já na Ladě už nikdy nepojenu, neboť se Katčina rodina odstěhovala :(
Potom byli koníci na táboře, z nich mi v srdíčku žádný nezůstal, bohužel. Pak jsem dostala svou první hodinu jízdy na koni k jedenáctým narozeninám, na huculovi Sametkovi. Samet si mě získal. Potom jsem na svého miláčka začala být velká. Teď jezdím na chlaďasce Tanče (Norik X Welsh pard bred), kterou mám krozně strašně moc ráda. Chtěla bych s ní dělat Horsemanship.

Naposledy jsi jela na koni...
Heh, před čtrnácti dny :)

Na koni nejdříve pojedeš...
Asi za týden...na táboře

Tvé pády z koně...
Dohromady dva :) Ten první... no, to nebyl pád, spadla jsem, vlastně sklouzla, asi za Sametka, myslím, ale to nebyl klasický pád, totiž ze cviku "mrtvý indián" :D A druhý pád...mno...z hucula Amonka v zimě. Byl to klasický pád, z ostrého vzteklého klusu. Ironie je, že jsme se se Sandrou (kamarádka) ten den v sedlovně bavily o tom, že jsme ani jedna za život nespadla. No a tu hodinu tréninku jsme spadly obě: Sandra z Golíška a já hned po ní z Monka...Docela to bolelo, ale měla jsem štígro, nic se mi nestalo...

Tvé koňské kousance...
Zatím jediný kousanec jsem utržila asi před měsícem a půl od ročka Trisse (Tančina hříběte), on je takový žužla, ale tuhle to přehnal :-/

Poslední koník, kterého jsi pohladila
Hm...na chalupě, buď roční norička Gina, belgička Katy, nebo její několikatýdenní hříbátko Monička.

Tak, hotovo. Něco málo jste se o mně dozvěděli. Jak jste na tom vy?!

Co z Breyerhorses.eu se mi ještě líbí?

18. července 2011 v 16:19 | Larra
Áno, přednastavený článek, nyní jsem stále na koňském táboře. A představím Vám zde, jaké věcičky z Breyerhorses.eu se mi ještě líbí. Jo, to mně se líbí asi všecky, ale které nejvíc? No mrkněte sami:
Traditional
Hm...tady zádného žhavého favorita, který by se měl co nejdříve podívat ke mně domů, nemám. A tak alespoň napíšu, které bych si koupila možná až někdy v budoucnu...možná...a nebo to berte tak, že se mi líbí ze všech nejvíc, ju?
Takže první je
S Justadream
Proč? No nevím, nevím, ale podle mě je Justa snem každého sběratele a ten kdo jí nemá, může závidět Prodávají jí za 780 Kč, huh... ale za to by tahle kráska stála. Už jsem o ní viděla téměř všude psát a nedivím se, protože je to vážně moc povedený model.
Další je
Chilli
Proč? Chilli je tak krásný model!!! Má krásnou hřívu a ocas a vybarvení je taky krásné. Mocinky se mi líbí, snad ještě víc než Justa (Promiň, Justý ) Mají ho za 690 Kč, myslím, že to celkem jde. Asi ho mít nikdy nebudu, po Tradících nijak neprahnu, ale je úžasný.
Kdo další...
Bet Yer Blue Boons
Proč? Další favoritka z řadi Traditional. Je moc krásná, zbarvení miluju. Také pochybuji, že jí snad někdy uvidím na vlastní oči, ale každopádně se mi moc líbí.
A dále
Isadora Cruce
Dříve se mi Isadora vůbec nelíbila, ale poslední dobou jí začínám přicházet na chuť. Atraktivně vybarvená, mold sice pro mě není to pravé ořechové, ale není nezajímavý, dokonce se mi i líbí, ale něco se mi na něm nelíbí. Rozhodně bych jí hned brala, kdyby byla za těch 820 Kč, ale včetně poštovnéno a balného...
Áno a poslední Tradi je...
Kripton Seni
Proč? Ou, tak to je maso. Tenhle model je tak nádherný!!! Nemám, co bych mu vytkla...sned jen cenu 900 Kč. Nebýt jí, je Kriptonek můj!
Classic
Ani v této kategorii není žádný koník, kterého bych musela mít. Vlastně se mi tam nelíbí asi vůbec nic...
Konec v polovině, ať mám něco na příští článek Příště budou Stablemates a Mini Whinnies

Výhra potěší :)

17. července 2011 v 10:45 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Tuhle jsem přihlásila jednu svou fotku do soutěže zde: kttp://kacaba99.blog.cz/ a asi proto, že jsem byla jediným soutěžícím, jsem vyhrála!!! Prý dostanu sedlo, uzdu deku a podsedlovku...tak doufám, že to za něco bude stát. Výhra mi má přijít do konce prázdnin, tak jsem na to zvědavá... Nepořádáte Vy nějakou soutěž? O prázdkách asi ne, co...
Tento článek je přednastavený, jsem na koňském táboře. Ahoj, Larra

Mezi odjezdy...

15. července 2011 v 18:22 | Larra
Nazdar, teď jsem se vrátila z chalupy, zítra jedu hnedka na tábor ke koníkům, uííí :D Kiki- tyso, šlo by to s Německem udělat tak, jak jsem Ti psala? Já bych to ráda věděla co nejdřív, i ve Tvém zájmu, páč teď jedu zas pryč a vrátím se až kdoví kdy...No, já nevím, zda- li by se to vyplatilo...to abych si toho vzala co nejvíc...ale honem mi napiš, opravdu, od zítřka ráno až do další soboty nebudu mít přístup k netu. Jinak, fotila jsem, hlavně u vody, některé fotky jsou docela pěkné, časem přidám. Tak já zas letím, hezký večer všem!
Larra

Geishin deníček- 11

14. července 2011 v 10:34 | Larra |  Geishin deníček
Páni, od mého posledního zápisu uteklo tolik času! Bude to tím, že s malou Sakurou mám hrozně moc práce a nezbývá mi moc času. Jé, já zaomněla napsat, kdo je vlastně Sakura- je to moje hříbátko, moje milounká klisnička, moje všecko. Poslední dobou už začíná být docela samostatná, ráda je s Naughtym nebo se Sandy. Teď jí hlídá Naughty, šli se spolu podívat na druhý konec pastviny, takže mám pár minut na zápis do deníku. Sakura pěkně zesílila, je docela chytrá, ví sama od sebe, co je dobré a co špatné. Jediné, co nás se Samurajem zaráží je skutečnost, že si Saki odmítá hrát s Robbiem a Camay. Když jí za nimi pošleme, dělá že neslyší.
Tak to by bylo o Sakuře. Musím ale napsat i o jiných přírustcích na našem ranči. Asi tak před měsícem přijel krásný hřebec Rocky "n" Roll, plemene Akhal- teke. Je to takový kliďásek, nemá problémy. Hned asi druhý den, co přijel, se dostal do roztržky s Arrowem- ovšem ne vlastní vinou. Arrow nám nějak zvlčel a pozici di chce udržet tím, že se bude prát. Skvělý přístup
Další kdo přijel je klisnička Islandského poníka, jménem Naf. Podobně jako třeba Charlott měla hodně špatnou minulost a je taky trochu protivná. Včera to s ní zkoušeli na kruhovce, ale Naf nejevila žádný zájem a málem Malcolma pokousala. Je to tak trochu potvora.
Á, už vidím, že se Naughty se Sakurkou vrací. Budu muset Saki nakrmit, tak běžím. Doufám, že si brzy udělám zase čas...

Zase pryč...

13. července 2011 v 9:40 | Larra
Achjo, opět budu na místě, kde není net, takže mě omluvte z obíhání. Mám pro vás přednastavené nějaké články, takže prázdno tu rozhodně nebude :) Grrr, včera jsem navštívila Rosyin ranč a co nevidím? Na jejím dessu je MOJE Rockýskova fotka, ořezaná, jak nejhůř to šlo a bez zdroje. Má kliku, holka, že je pryč, v první chvíli jsem myslela, že jí snad roztrhnu. Vím, když kopírujeme fotky n internetu bez zdroje, tak je taky vlastně krademe, ale tohle, ukrást foto nějaké rančerce z profilu koníka? No nezlobte se na mě, Rosyina SRka, ale to se fakt nedělá. Kdyby se mě zeptala, tak neřeku, ale... Nechci z toho dělat vědu, já jsem sice šťoura od přírody ale nerada bych si Rosy poštvala. No, každopádně si to s ní ještě vyřídím, až přijede.
Buenovi jsem našla minimini šrámek na plecích, ale není to tolik vidět. A taky má nějaký ťuplík před hřívou, heh, vypadá to jako hvězdička na čele. Snad budou nějaké fotečky, jeho, Peache, Honeyho a Whiteney, jedu na chalupu, doufám že si zase nezapomenu baterky nebo paměťovku, bohužel interní paměť mého digitálního fotoaparátu je velmi, velmi malá. Také možná nafotím Katy, to je Belgička kamarádky, Ginu- ročku Noričku a Katiino ťuťu několika týdenní hříbátko Moničku. A také nafotím koníky z tábora a budu fotit a fotit a fotit a fotit až do alelujá :D Až zase půjdu na koníky k nám do naší stáje, musím se trenérky už konečně zeptat, jestli můžu dělat s Tany přirozenou komunikaci...moc mě to láká...hm...připomeňte mi to někdo :D
Jojo, ještě přednastavím pár článečků a půjdu projet Buena, má nějak moc energie...
Larra

Jméno pro Lusitana

12. července 2011 v 20:04 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Moc děkuji Nae a Starlight za nápaditá jména. Přišla jsem na jedno, které je to pravé: Buen Temperamento, neboli Bueno. Znamená to "příjemný temperament"
Bueno se má dobře, zatím je v karanténě, moc bych mu chtěla udělat profilek, ale nemám fotku a bez fotky je profil na dvě věci :-/ Jinak, ten model se mi zdá na Schleicha docela velký, bohužel nemohu teď posoudit, poněvadž tu ostatní nemám.
Mamka volala, že mi koupila ten bičík, ptala jsem se, jaký, to mi nedokázala odpovědět, ale prý byl za 160 Kč tj. 2x tak drahý jako ten minulý, tak doufám, že přežije alespoň ten tábor...
Představte si, že tu předpředevčírem bylo 40 lidí, převčírem 36 a včera 19, přesto je tu tak málo komentů...
To je pro dnešek snad vše...

Nečekaný nákup

12. července 2011 v 10:44 | Larra
Ahojky, již jsem zpět z Šestky a se mnou...ano, velice nečekaný model do mé sbírky. Jo, měla jsem co dělat, abych nešáhla po nějaké Collectě (Mají tam úžasné nové Arabáky), ale nakonec jsem se ovládla a na parapetu vedle mě teď stojí krásný Schleich lusiano, nikdy jsem nevěděla, že je tak pěkný. Knabstruppera jsem nevzala, protože byli všichni odrbaný a odřený, fuj...Nerada bych urazila sběratele Breyer, ale trochu, fakt trochu mi připomíná postojem BH Esprita, i když ten je otočený obřáceně. Kdo nezná, tady fotka mého nového miláčka, který zatím nemá jméno:

Krasavec... Doufám, že nemá moc odřenin, moc jsem se tam nezdržovala.
Tak zatím pa, jdu hrát Flat out 2, to je taková hra s autama a bouráním :)
P.S: Nebojte se mi poradit, jak se má můj nováček jmenovat! Budu Vám vděčná za každý nápad!

Kladné novinky

12. července 2011 v 8:25 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Jupííí, babička mi SAMA nabídla, jestli se nechci projít do Obi nebo na Šestku. Poněvadž Šestka= 1 NOVÝ SCHLEICH, říkám, že chci radši tam. Babča po mně střelila ostrým pohledem a prý: " To jsem si myslela" a její peněženka zaskučela :D
Teď jím chleba s medem, než babi příjde z krámu mám být nasnídaná :D to se ale nestane...hm...už si v duchu vybírám, jaký přírustek příjde. Hrozně bych chtěla Knabstrupperského hřebce, na toho se těším už dloouho, ale možná se kouknu na zoubek i Collectě. Nechci tam v tom Pompu být moc dlouho, to je hroznej pocit, když si vybíráte koně a někdo na vás prostě čumí, směje se a říká si, že jste se nějak zasekli v letech 3-10... Kdyby tak tihle pitomci věděli o našem úžasném rančovacím internetovém světě, smát by se přestali. Ještě že se mnou vždycky chodí bráška, pak to nevypadá, že jsem magor...
Jinak, zase jsem zlomila bičík, ten z Dance and Jump, to byla fakt kvalitka :-/ Použila jsem ho pouze jednou a když jsem šla na koně podruhé, prostě mi u té plácačky rupnul. Poprosila jsem mamku, ať mi tam sjede, až bude v Praze a ona souhlasila, doufám, že se vyvaruje tomu nejlevnějšímu šuntu :-/Slint... Tenhle set bych moc chtěla, hlevně kvůli té klisničce nahoře uprostřed, appince dole uprostřed, Shirovi dole a frísovi (?) dole vlevo... 650 bych za to asi dala...nebo že bych si ho přála k narozkám či k Vánocům? :)
Tak zatím, jdu se oblíct, ať se babča moc nezlobí...
Vaše Larra

Fufff....flákačka

11. července 2011 v 18:14 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Nazdar věrní, jsem u babičky Mirky :D Jako vždycky flákačka. Babička bydlí v paneláku, takže jsme furt vevnitř, před chvílí jsme byli s Betkou (Tj. babčin jorkšír) na vycházce. Dědula Jirka má strašně pooommmaaallleeejjj internet, což je príma, pak mě ani to rančování nebaví, když na všecko musím čekat půl hodiny :( No, chtěla bych napsat nějaký větší článek, ale nějak jsem líná pustit se do psaní. Jinak moji noví Stablíci už mají jména- ten z Tractor setu (Hnědák na moldu quartera s kosočtvercem na čele) se jmenuje Peach, to už jsem ale psala. Strakatá klisna Irského coba se jmenuje Whiteney, jako klisna z příběhu, který nyní píšu. Poslední koník, nevím jaké zbarvení, jako palomino, akorát s hřívou v barvě srsti, na moldu quartera je Sweet Honey, sladký med. Trochu mě zklamalo, že jeden z těch quarterů není klisna, ale co se dá dělat, no...
Tak zatím ahojky, možná se ještě stavím...Jo, chci ještě říct, že ruším hru Body. Je mi líto, ale nějak to nezvládám kočírovat :-(
Larra
Pro Naervon: Chceš ještě tu lamu z Tractor setu? Já nevím, jakou cenu bych tak mohla dát... Každopádně bych jí klidně vyměnila za nějakého Stablíka...