3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Moje "spisovatelská" minulost, přitomnost a budoucnost

10. července 2011 v 13:55 | Larra |  Moje rozepsané knížky
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vám představila dalšího svého koníčka, který mě opravdu baví. Profesionálům, kteří tuto činnost nedělají pro zábavu jako já, ale pro obživu se říká spisovatelé. Já se tak zatím nazývati nemohu, neboť jsem za ten rok a půl, co se psaní věnuji jsem nedopsala ani jednu knížku. Rozepsaných knížek, které si myslím, že jsou opravdu na nějaké úrovni, mám celkem šest. V poměru 4:2 jsou to knížky o koních, zbytek jsou příběhy o fantasy bytostech.
Vždy mě bavilo psát pohádky a jednorázové příběhy, ale teprve v lednu roku 2010 jsem zjistila, že to, co chci doopravdy psát, jsou knihy. A hned po škole jsem mazala do obchodu, kde jsem si koupila sešit ve tvrdých deskách, abych do něj mohla začít psát "ten nejúžasnější román pod sluncem". Tenkrát jsem byla úplný blbeček, který zarytě dychtí po slávě. To po čase zmizelo a já zjistila, že můj výtvor není zdaleka tak úžasný, jak jsem zaslepenýma očima viděla. No, zase takový škvár to nebyl, ale řekla jsem si, že je pod mojí důstojnost pokračovat. Všichni mí fandové (babička, rodiče...) byli zklamaní, že jsem přestala psát, když jsem již měla více než 40 stránek o koňské akademii Horse Castle napsáno. To bylo před prázdninami. pak jsem začala psát další knížku, tentokrát v zápalu toho, že moje kamarádka psala taky a já jsem se jí snažila předehnat, což se mi nepovedlo (pamatuješ, Lewir?). Tahle knížka byla o holkách od koní, některé věci v ní byly opravdu stupidní. To bylo důvodem toho, že jsem jí hned po táboře psát přestala s tím, že se k ní možná někdy v budoucnu vrátím. Tenkrát jsem začala psát jednu ze dvou úplně nejkratších knížek, které jsem kdy rozepsala. Byla, vlastně je o dívce se zvláštními schopnostmi a posláním. Zde se mi podařilo napsat pouhých a necelých šest stránek, ani nevím, proč jsem toho nechala, vypadalo to dobře. Pochvilkové pauze následoval další velmi, velmi krátký román, čítající pouze čtyři stránky. Také to bylo dobré, o dívce Elišce, která ztratí svého poníka a musí se poprat s osudem a rozhodnout se, co bude dál. Jo, to mě docela bavilo. Mrzí mě, že na to teď nemám chuť ani čas. Po dlooouhé odmlce, tak třičtvrtě roku, řekla bych, jsem začala psát fantasy román o princezně, která musí zachránit svou zami před zkázou, kterou jí připravuje povědomý muž, zjevující se jí ve snech. K tomu se vrátím, vzpomínám si, že jsem přestala protože mi dopsalo pero :D
Poslední knížkou, které se věnuji nyní, je román ze života koně. zde v roli vyprávějící plavé klisny a připravuji jí zvláštní osudy. Tomě moc baví, již jsešm u osmé kapitoly a nehodlám přestat. Zde jsem si vzala inspiraci u Černého Krasavce od Anny Swellové, jistě znáte jako Breyer Traditional.
To bylo krátce o mé "spisovatelské" minulosti a přítomnosti, na budoucnost teprve čekám. Budu sem do rubriky přidávat informace o jednotlivých knížkách, které jsem tu vypsala, dám k tomu i nějaký úryvek a budu doufat, že se Vám má práce bude líbit.
Larra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naervon Naervon | Web | 10. července 2011 v 14:17 | Reagovat

Jéé, určitě tu úryvky dávej :))

Přesně vím, o čem mluvíš, taky jsem psala a psala a pokaždé mi to najednou přišlo moc stupidní na to, abych v tom pokračovala :-D

2 Lewir Lewir | 14. července 2011 v 20:51 | Reagovat

Jasně, že si to pamatuju...jen si zapomněla na naše společné začátky: Pískomil+Ťapka víš? Mám to ještě doma :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama