3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Srpen 2011

Koňské sochy v Dejvicívh

30. srpna 2011 v 9:09 | Larra
Ano, ovace pro mě! Stihla jsem ještě přednastavit!
Tohle Vám slibuju už dlouho- koňské sochy v Dejvicích. Račte mrknout...

Tak! To zíráte, co? Ne...v Dejvicích jsou ty sochy tři, ale já nevím, jestli jsem opravdu všechny vyfotila. Jinak, tahle je zajímavá, je to myslím hřebec- jsou tam dva hřebci a jedna klisna.


Tak v tomhle tuším klisnu...taky je pěkná, mít jí jako model by mi vůbec nevadilo :)


A tady...mno tady je spíš vidět jistá dívka, která se netváří zrovmna inteligentně. (Aspoň víte, jak vypadá ten debil, který vám tu pořád cpe ty svoje nesmysly :D)
Konec, zítra napíšu, jak jsem ten výlet přežila :/

Mno...co bych tak ještě přednastavila?

28. srpna 2011 v 9:15 | Larra
Njn, sedím tu, u compu, dnes 23.8., je přesně 22:48. Už nevím, co bych tak přednastavila :D No, něco už mám, snad to bude stačit, no...teď, když čtete tenhle článek, už asi sedím ve vlaku a pokouším se spřátelit s nějakýma holkama z mojí nové třídy...a určitě je to horror :/ No co, když se se mnou nikdo přátelit chtít nebude, tak co? Mně to zas tak vadit nebude, víte, jsem spíš samotář, protože se v téměř jakékoli společnosti dovedu strapnit a o to rozhodně nestojím. Stejně počítám s tím, že to budou samé fiflenky, které čtou od rána do večera takové ty trapné časáky pro holky, o vyučování se hlasitě baví o klucích, a propadají z matematiky. No a co??? Já mám přece Lewir! Lewirku, jen Ti chci říct, že i když si přece jen nějakou tu kámošku najdu, budeš u mě vždycky na prvním místě, rozumíš??? Jo, a vy, moje milé rančerky, budete vždy na druhém, kdyby se někdo ptal :D
nojo, o tomhle jsem psát nechtěla, nesnáším, když se moje články ubírají špatným směrem hned od začátku :/ Chtěla jsem napsat, že mě od té doby, co jsem si přečetla ten Vánoční článek u Pompin, drží Vánoční náladička. Je času dost, vím, ale já už teď vymýšlím, jak bych mohla vánočně přikrášlit ranč- ten internetový, i poličky. Mám už pár nápadů, ty ale zatím neprozradím :b To budou oficiálně první Vánoce našeho ranče! A prvního února má ranč narozeniny, přesně si pamatuju den, kdy jsem ho založila.
Dál už nevím co psáti, píšu samé nesmysly, teď už je nějakejch jedenáct v noci, jsem celkem unavená :-0 Asi půjdu spinkat...jinak, asi nic nečekejte do toho jednatřicátého, já už asi nestihnu nic přednastavit, je mi to líto, nerada to tu nechávám, byť jen na tři dny, prázdné.
Přeji sama sobě dobrou noc(vy byste mi jí jistě také popřáli...), a dávám jsště jeden takový hezký Breyerovský obrázeček, když už jsme u těch Vánoc...
Loučí se s Vámi...Santa Claus :D Ne, loučím se já,
Larra
Chróóó- pššššt-chróóó- pšššššššššt---

Ceasar

27. srpna 2011 v 22:41 | Larra
Jméno: Ceasar Της καλής αναπαραγωγής (Ceasar Z dobrého chovu- je to řecky)
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Arabský plnokrevník
Značka: Procon (CollectA)
Potomci:---
Rodiče:---
Povaha: Ceasar je takový šmudla. Dává si ode všech všechno líbit, místo toho, aby se s někým pořádně popral. Je dost lekavý, co se lidí i koní týče. Ale jinak je to výtečný dostihák s dobrým srdíčkem.
Jak se k nám dostal: Koupila jsem ho z chovné stáje pana Novotného. Podrobnosti ZDE

Vztahy ve stádě: Příliš se s nikým nekamarádí, nejvíce si vyhovuje se Sandy, nyní ho trošku oťukává i Bueno.
FOTO:
Ehm...není moc fotogenický...

Držte mi palce...

27. srpna 2011 v 17:50 | Larra
Ahoj, ahoj, ahoj!
Tak nás nemilé počasí vyhnalo z chalupy o něco dříve, než jsme měli v plánu, ale to vůbec nevadí! Píšu tak trochu ve spěchu, mezi vybalováním a balením. Měla jsem se dobře, děkuju za optání, tentokrát to celé bylo takové klidové, koupali jsme se v bazénu, pohoda :)
Ani na ranč jsem nezapomněla! Domyslela jsem tu soutěž, jak jsem slibovala. Bude se to jmenovat Cena RZS: The Best Rancher Show. Ten název je celkem blbost, ale mně se to docela líbí. Trošičku jsem to celé pozměnila, sepsala pravidla...však napíšu víc, až bude nějaký time.
Další pozitivum pro ranč je zjištění, že taťka má někde spoustu malých kovových kroužků, jaké potřebuji k výrobě uzdeček a ohlávek pro Sch, takže se máte na co těšit :D A až půjdu 1. září s kamarádkou do Prahy, koupím si kůžičky, a může začít velkovýroba ohlávek *.*
Jo, ještě něco! Jukla jsem se do schránky, a k mému údivu tajný koník už dorazil!!! Mám ho pod polštářem v obálce, a těším se na něj. Možná se mnou pojede na ten seznamovák, uvidíme.
Tak mi držte pěstičky, zítra pojedu...jsem zvědavá ne své nové spolužáky, ale zároveň mám trochu strach...zkrátka na mě myslete!
Vaše Larra

Schleich, kterí se mi momentálnělíbí nejvíc

26. srpna 2011 v 13:00 | Larra
Úvodem článku bych Vás chtěla ujistit, že jakkoli jsem se rozhodla, že budu sbírat i Breyery, na Schleichy jsem NEZANEVŘELA, a v žádném případě se mi nepřestali líbit! Myslím, že není nic špatného na tom, když člověk sbírá obojí (tedy, znám pár lidí, kteří si to myslí, viď, Lewir)
V tomhle článku bych se chtěla věnovat modelům od Schleicha, které se mi aktuálně líbí, a které budu snad někdy budu vlastnit.

Tohle hříbátko bych vážně chtěla. Ten mold je sice PŘÍŠERNĚ nepraktický, ale hříbátko je cute :* Byl by to nejspíš bráška nebo sestřička naší Sakurky :)

Stejně i s tímhle koníkem to myslím smrtelně vážně. Schleichovi se moc povedl. Já ho měla už několikrát v ruce, ale vždycky jsem sáhla po jiném :( Promiň...Ale už mám pro něj jméno- bude to Diego :D


A tohle hříbátečko chci už taky hrozně dlouho. Je strašně roztomiloučké! U mě to bude asi sirotek, protože jeho mamka se mi nějak vůůůbec nelíbí.


A klisnička Schwarzwalda. Nooo...u ní moc nevím. Víc se mi líbí ten hřebec, ale i ona je pěkná :)


:-* Tohle je vážně krasavec! Má takové klisničkovské vzevření, ale je nádherný. Nesmí chybět!


Aňooo, chříbátko Schwarzwalda! Podle mě nejhezčí z rodinky Schwarzwaldů. Moc se mi k němu hodí jméno, které mu dala Kiki- tysa- Arašíd :)


Tohle je taky pusinka, tohle hříbátko! Někdo kdysi psal, že je to přebarvený mold Camarqského koně- není! Toho bych taky moc chtěla...ách...


A poslední. Sety s nesundavatelnou výstrojí jsem nikdy nemusela, ale tenhle je bezva! Moc se mi líbí, jak ten koník předvádí slidging stop. Doufám, že jde z toho podstavce sundat...

Tak, tj zatím vše. Prvního září půjdu s kamarádkou nejspíš do Kotvy, takže snad jednoho z adeptů získám :D
Larra

Když fotky, tak zajímavé!

25. srpna 2011 v 10:00 | Larra
Tento článek je věnovaný fotkám. Víte, mě nějak nebaví, prohlížet si fotky s koňmi, které jsou takové...prostě foceé furt ze stejného úhlu, neslané, nemastné, nezajímavé. Já vím, zrovna já nemám co mluvit, většina fotek v mých profilech je nepříliš zajímavá a lákavá, přesto mám ale i pár fotografií, které mě samotnou dostaly. Nějaké sem dám, vždycky pod nimi bude napsáno, proč se mi líbí a proč se mi zdá zajímavá. Myslím, že většinu z nich znáte, přesto však nedokážu odolat, a ci ty sem dávám.


No...Foto číslo jena. Tahle fotka je možná obyčejná, ale v jednoduchosti je krása :D Nebudete, doufám, pokládat sa samochválu, když napíšu, že si myslím, že se mi docela povedla. Vím, postoj koníka, Fiony, a úhel focení je obvyklý, tady je spíše zajímavé pozadí, kterým je mechem a lišejníkem obrostlá skála s výstupky.Ale je trochu rozmazaná u hlavy, fuj... Líbí se i Vám? Jedeme dále...Ó ano, tady máme něco vskutu rešeršérního. Je to fotografie z mého vůbec prvního focení. Je focená výborným aparátem, ne tím, jakým fotím obvykle, možná budete mít problém s načtením. Je hezky zaostřená, a mně se velmi líbí, z jakého úhlu je koník focen. Nj, Tornádo je holt fotogenický *.* Líbí se i vám? Popojedem...
Tahle taky patří k mým oblíbeným. Je zvláštně zabarvená a kůň na ní, ač jinak nepříliš poutavý model, má jakousi zvláštní dynamiku. Jen mě mrzí, jak nepořádně je udělaná ta hříva, jinak by fotka mohla vypadat dost realisticky. Jak se líbí vám?
Popojedém...Tahle fotka se mi taky moc líbí. I když na ní není hlavní kůň, totiž Rocky, celý, působí na mě velmi dobře. Úplně miluju ten odlesk na srsti a Rockýskův zamyšlený pohled :-* Jakpak se líbí vám, milí zlatí? Další je...A zde je zase hvězda Rocky. Je focený na dlaždičce u skalniček a vypadá to...exoticky XD Ale mně se to líbí, ta kompozice je zajímavá. A úhel? Ten se mi taky líbí, je nezvyklý a myslím, že to tu fotku jen ozvláštňuje. A vám se líbí?Tuhle mám taky velmi ráda. Bueno je focen vlastně na kmeni, v zeleni a v zajímavém úhlu. Moc mu to sluší, i když je ta fotka poněkud...nereálná. Ale ta zeleň...Jakpak se líbí vám? Jedem dál...No...tak tahle už tak zajímavá není, ale prostě se mi nějak líbí, proto jsem jí sem dala. Je tam čupr vidět hlavička s rysama, to mám velmi ráda. Líbí se i vám? A pro dnešek poslední photo...No, tohle je jen taková legrace :D Andělský kůň Bueno XD Taky zajímavá, a ne že ne!
Tak co říkáte na můj super výběr zajímavých fotek? Snesu i kritiku, takže se nemusíte bát říct svůj názor :)

Jo, stále jsem on- line :D

23. srpna 2011 v 17:51 | Larra
Ještě jsme nevypadli s našima opět na chalupu, což znamená, že jsem půlku dneška zase strávila u počítačeNevinný Nééé, byla jsem donucena s něčím pomoci, takže jsem věšela a sundavala prádlo, trhala jablka, vařila kompot, vysávala auto (nebo to bylo už včera?), vysávala celé horní patro...Nakonec jsem hupsla do bazénu, tak jak jsem byla, ve spodním prádle :D
Jinak, to včerejší dilema jsem vyřešila- Naenčina slova na mě nějak zázračně zapůsobila, a já si řekla, že si na toho ježka v kleci ještě počkám, a budu se zatím věnovat modelům. Sice nevím, co mi na to řeknou rodiče, že chci k narozkám a k Vánocům koně, ale je mi to celkem fuk :P Stejně si zatím nic víc nepřeju, tak co. Teda, myslela jsem, že mě vomejou, když jsem si zpětně přečetla u Pompin článek, kde vypisuje, co jí koupí příbuzní na Vánoce! Od každého jeden, dva SM sety...to bych si teda taky přála, mít tak štědré prarodiče, prababičku a tetu se strýčkem :D
Když už jsme u toho objednávání...začínám mít trochu strach, před čtyřmi dny mi Někdo měl poslat jednoho koníka, to je takové malé tájo, jakého, ale stále ještě není doma Plačící Bojím se, že když to ten Někdo poslal v obálce za desetikorunu, že to ani snad neodeslali...co dělají na poště s takovými dopisy??? Nj, 4eská pošta...vidím na ní stížnosti čím dál tím častěji...
No, tak mě tady zase pěkně dlouho neuvidíte, zítra tedy jedu na chalupu, vrátím se až v sobotu, a potom??? Potom jedu na seznamovák s mojí novou třídou. Musím se přiznat, mám docela strach. Chápete to, prostě najednou jet někam s třiatřiceti lidma, který jste nikdy předtím neviděli...tam budu do 31.8., a pak už se jde do školy= budou tu zase články alespoň trochu pravidelně, ikdyž teda musím říct, že jsem se i přes ty prázdky ranči věnovala docela dost, i když články většinou byly o ničem. Tak já si ještě skočím do toho bazénu, mrknu do schránky...a pokusím se něco přednastavit.
Larra

Whiteney

22. srpna 2011 v 18:25 | Larra
Jméno: Whiteney
Pohlaví: Klisna
Plemeno: Irský tinker
Značka: Breyer Stablemates
Potomci:---
Rodiče:---
Povaha: Whiteney je dost aktivní klisnička, která miluje pohyb. Občas reaguje trochu zbrkle, je trošku lekavá, ale když jí člověk dá práci, která má pro koně smysluplný cíl, nezná tahle klisnička únavu a vyčerpání. Je cílevědomá a energická. S člověkem umí velmi dobře souznít, tím pádem je velmi šikovná na drezuru.

Jak se k nám dostal: Prodali mi ho přádelé, kteří se dostali do peněžní krize. Přišla spolu s Honeyem, ale nevyrůstala s ním.

Vztahy ve stádě: Téměř se všemi si udržuje neutrální vztah. Výjimkou je klisna Candy, se kterou se hodně přátelí, a Honey, se kterým přišla.

FOTO:
Naše fešanda při tréninku Horsemanshipu. Fotku z venku bohužel nemám, respektive mám, ale jak má Whit bílý obličej, vždycky se tam odrazí ten blesk, sluníčko, a já nevím co všecko, a ty fotky jsou pak na vohno. Jinak, téhle klisničky si moc cením, je to naše první SM klisna a podle mě je dokonalá :-*

Velké dilema

22. srpna 2011 v 13:41 | Larra
Ahoj!
Včera v noci jsem se vrátila z chalupy, ale zřejmě ne na dlouho, protože zítra zřejmě jedu znova. Moc mě to tam nebaví, všude je jen samá práce, která tak línému člověku jako jsem já, ano, přiznávám, ani trochu nevoní. Dřív, když tam ještě bydlely kamarádky s koníky, to bylo něco jiného! Ale od té doby co se odstěhovaly...pruda.
Ale k nadpisu: Mám docela velké dilema...no nevím, jak bych to tak normálně vysvětlila...pprostě: Mezi mé další záliby a úchylky patří vášnivé sbírání a řešení hlavolamů- a specializuji se na Ježky v kleci. Zbožňuji Foglarovy Rychlošípácké a Stínadelsko- záhadné příběhy, ve kterých, mimo jiné, hraje obrovskou roli právě ježek v kleci. Napodobeniny ježka mám doma dohromady tři- dvě dřevěné a jednu kovovou. Už velmi dávno si ale přeji ježka takového, jaký se objevuje v příbězích- kovového s rozšroubovatelným dutým ježkem uvnitř klece. Chtěla bych ho k narozeninám, ale ouha, tenhle můj vysněný hlavolámek stojí- držte se, ať neupadnete- necelých šest stovek!!! No, a já se teď nemůžu rozhodnout, čemu dám na ty narozeniny přednost- Ježkovi v kleci, po kterém tak toužím, nebo koníkům, které jsem si tak hezky naplánovala? No prostě...naši mi oboje asi nepovolí, protože když si zvolím ty SMka od TH, tak jich budu chtět hodně najednou, aby se mi to vyplatilo, ještě bych si něco sama doplatila. Navíc na mě dneska mamka vybafla, že jestli chci Netbook, tak že nic jiného už nedostanu, ale já po něm tak nějak moc netoužím, stejně je to na nic, ani CD mechaniku to nemá. I když...možná by byl dobrý k tomu, až si budu ve škole psát zápisky- psát si je do počítače je povolené. Takže já vůbec nevím, jsem v koncích. Já bych si toho Ježka koupila i sama, ale nějak se mi nechce utrácet...co o tom soudíte?
Tak já zas poběžím, pokusím se sesmolit něco smysluplného, tohle jsou jen žvásty a žvásty, které se ranče týkají jen okrajově. Pardon...
P.S: Prosím, poblahopřejte mi někdo v Howrse, jsem tam jako Larra RZS. Ráda oplatím :)
Papa

Řřřetězááák

17. srpna 2011 v 23:08 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Ok, až tohle budete číst, budu už zas v prachu na chalupě :( Nejspíš se tam zdržím do neděle, chjo... ALE!!! Mám pro vás řetězáček, něco málo o mně. Čajzla jsem ho u Elen, prý je původně od Katiika.

4 knihy které mě dostaly:
Dobrodružství v temných uličkách (Jaroslav Foglar,) (= Záhada hlavolamu+ Stínadla se bouří+ Tajemství Velkého Vonta- Znáte to vůbec někdo???)
Můj život s Elvisem Nevinný (Priscilla Beaulieu Presley)
Černý Krasavec (Anne Swell)
Rychlé šípy (Jaroslaf Foglar)
4 kapely, které mě chytly hned prvním poslechem:
Ehm... AC/DC (malá ochutnávka ZDE, ZDE a do třetice ZDE)
No...kapela...Michael Jacson XD ( Ochutnávečka, my favourite ZDE, k tomu je SUPER video, fakt!)
Stejně tak kapelou není ani Jesus Christ Superstar (Jo, to je fakt pecka, ochutnávka ZDE (nedejte se zastrašit příšernou valitou videa, ta muzika je super))
No, a...ehm...Elvis Presley :D (Víte, jak jsem na začátku psala, že nejsem žádná bláznivka ze šedesátejch a sedmdesátejch, terá by ho nějak extra milovala...tak už jsem...tady máte něco na ukázku, povinně! TADY, TADY a ZDE)
4 státy, které bych chtěla procestovat:
Austrálie
Norsko
Island
Čína
4 nejoblíbenější sporty:
Jezdectví
Blogování :D
Ice hockey (ale jen s Tomášem Hoznourkem :D)

Běh do strmého kopce (Né, to je můj výmysl, ale baví mě to)
4 místa, kde se mi nejvíc líbilo:
Na zádíčkách koníka, samozřejmě
U babičky Milušky :D
Na Blogu
Ale stejně...všude dobře, dóma nejlíííp! (Nebo žeby všude nejlíp, doma dobře?)


Ok, to je celé. Opět nečekejte nic dčív než v pondělí, je mi líto :(

Znovu Elvis...

16. srpna 2011 v 15:32 | Larra
Sorry, ale tohle prostě napsat musím. Myslím, že moc lidí to neví, ale dnes je to přesně 34 let, co Král Elvis zemřel. Ano, stalo se to 16.8. roku 1977 a tenkrát mu bylo pouhých 42 let. Nevím úplně přeně, jak to bylo, ale myslím, že se předávkoval, nebo tak něco. Měl slávu, která ho nakonec zníčila, rozdrtila, protože na ní nebyl jeho organismus připraven. Zamysleme se nad tím, kolik skvělých lidí (nejen zpěváků) již takhle skonalo. Nedávno to byl druhý, opět nenahraditelný král, totiž král Popu, král Michael Jacson. Opět bohužel nevím, jak se to stalo, myslím, že se též předávkoval. Nebo úchvatný zpěvák Hard rockové skupiny AC/DC, Bon Scott. Ten pro změnu podlehl svodu alkoholu, možná také drog.
Neznám další příklady, a úplně se mi hnusí je domýšlet...
Doufám, že jsem touhle vzpomínkou nioho nepohoršila, nebo podobně, ale byla to pro mě, jakožto pro člověka, kterému se jeho písničky líbí, dočista povinnost...pokud občas zavítáte na YouTube, nezapomeňte si pustit Blue Suede Shoes, Rags to Riches nebo Sweet Caroline...Děkuji za pozornost...
Tak, to by bylo tohle...ještě jsem se chtěla nějak stručně, jasně a neurážlivě zmínit/ okomentovat stav na ranči Sintie, moc bych si přále, aby bylo všecko zase v cajku, protože mě ty věčné dohady už začínají nudit, a to jako že fakt :-/ Nevím co se stalo, ale byla bych ráda, kdyby to Pompin nějak elegantně utnula v pravou chvíli, tím nenarážím na ní, protože ona za to nejspíš tak úplně taky nemůže...
Ještě se chci zeptat, potřetí a naposled Peanuta: DOŠLA TI UŽ TA CENA ODE MNE? Já nevím, ty mi furt neodpovídáš...
No, tak to bylo asi tak vše...Papa *.*
Larra

Dojmy z nových koní

15. srpna 2011 v 11:09 | Larra
Ano, ano, dámy a pánové, jsem zpět! A dostávám se k hodnocení koníčků, kteří dorazili minulý týden od TH. Naervon to všechno výtečně vystihla, když ve svém komentáři použila slůvko DOJMY... Dost ale keců, já to všechno umím tak natahovat...zkrátka, pod tímto textem jsou fotografie, kvalita snad dobrá, mno, ale je to focené doma na poličce teď ráno, tak se nedivte, že je to takové tmavší. Fotky jsou seřazené podle toho, jak moc jsem se na toho koníka, který je na ní vyobrazen, těšila- od toho, na kterého jsem příliš zvědavá nebyla, až po toho, po kterém jsem slintala.

Tak, tohle je Tucker, seznamte se! Někoho možná překvapí, že zrovna na tohohle zlatavého palominka s vlnitou hřívou jsem se těšila nejméně. Sama nevím proč, ale ten mold mi příjde takový kýčovitý...nicméně Tuckermě okouzlil! Má taková rozkošná maličká kopýtečka, je k zulíbání! Jsem s ním naprosto spokojená, tedy až na to, že má na levé půlce zadku světloulinkou ďubku, grrrr!!!

Této klisně zůstalo jméno Bandit. Je moc krásná, uchvárilo mě její rybí vočičko :-* Má nádherně nabarvená kopýtka a není vůbec poškozená. Jen mi na ní trochu vadí, že přepadává na pravé zadní kopýtko, místo toho, aby ho měla ve vzduchu. Ale to je drobnost, Banditka je super :)


Zde je náš Maxík. Je to krasaveček, jen takový trochu obyčejný. Mohli mu udělat lysinku, ponožku....hrozně mě na něm štve, že má docela velkou ďubku na levé straně krku :( ale jinak je hrozně milý a líbivý.


A....sladká tečka. Moje milovaná Candy :-* Na tu jsem se těšila nejvíc. Úplně splnila mé představy, až tedy na to, že jsem myslela, že bude z takového toho lesklejšího, nechci psát glossy, povrchu, ale one je z toho matného. Teď musím dávat pozor, aby mi někam nehapala a neodřela se. Má rozkošné copánky, to jsem nikdy nemusela, ale jakmile k nám Canduška přijela... prostě :-*


No, co k tomu dodat? Jen snad to, že mě překvapily dvě věci, ale to jsou jen poznatky a užitečné informace. Takže zaprvé, že byli zabalení každý zvlášť. Myslela jsem, že budou společně v jedné krabičce, ale oni byli každý ve svém samostatném obalu. Trochu jsem se lekla, když jsem prvního, myslím Maxe, vytáhla samotného. No a zadruhé, že se mi zdají tito koníci dost velcí, oproti těm, které jsem měla doma již dříve.
Tožt vše, ještě jen napíšu, že čekáme dalšího nováčka, a dodám, že se naší pony racist Charlottce zježily všechny žíně, když o tom uslyšela XD
Zatím pp, já jdu oběhnout!

Jedu pryč

11. srpna 2011 v 17:54 | Larra
Ahoj, píšu v rychlosti, zítra zase jedu pryč...Koníci už taky dorazili, jsem z nich nadšená :)Napíšu později, mám jen pár minut. Nečekejte nic dříve než v pondělí, nemám přednastaveno.
Papa,
Larra

Řetěžák

10. srpna 2011 v 23:23 | Larra
CO BYL TVŮJ..:
1. Poslední nápoj : Čaj
2. Poslední telefonní hovor : Mamky :D
3. Poslední SMSka :Lewir
4. Poslední písnička, kterou si poslouchal : Ehm...Rags to Riches...
5. Naposled co si plakal : Když jsem myslela, že budu zase zvracet...
UŽ JSI NĚKDY:
6. Šel na rande s někým dvakrát : Ano...
7. Byl nevěrný : NE!!!
8. Někoho políbil a litoval toho : Ne
9. Ztratil něco zvláštního : Jo :(
10. Byl skleslý,smutný : Ehm...to asi každý.
11. Byl opilej a zvracel : Nikdy. A doufám, že to nezažiju...

Napiš tvoje 3 oblíbené barvy:
12. Bílá
13. Červená
14. Tyrkysová

TENHLE ROK UŽ JSI: (2011)
15. Našel novýho kámoše/ku : Ano...
16. Zamiloval se : Ano...dvakrát a nešťastně...
17. Smál se až si brečel : Jo, na táboře s Lewirkem :D
18. Potkal někoho kdo změnil tvůj život : No...asi ne...
19. Objevil pravýho kamaráda : Ne.
20. Zastihl někoho kdo o tobě mluvil: Nepamatuji se...
21. Políbil někoho koho chce tvůj dobrý kamarád/ka : Ne
22. Kolik máš opravdových přátel kterým plně důvěřuješ(zaokrouhleně) : asi tak jednoho...
23. Kolik chceš mít dětí : Na to mám fakt ještě čas, ne?
24. Máš nějaké zvíře : Potkana a mladšího bratra :D
25. Chceš si změnit jméno : Ne...
26. Co jsi dělal na své poslední narozeniny : Nepamatuji se...
27.V kolik ses dneska vzbudil : Asi...v půl desátý.
28. Co jsi dělal včera o půlnoci : Vzbudila jsem se na antibiotika.
29. Něco, čeho se nemůžeš dočkat : Koně od TH!!!
30. Naposled co jsi viděla svojí mámu : Dnes
31. Jaká by byla jedna věc kterou by jsi mohl změnit na svém životě?? : Nic. Já jsem se svým životem zatím spokojená.
32. Co právě teď slyšíš nebo posloucháš: Tlachot rodičů a bratra.
33. Mluvila jsi někdy s osobou se jménem Tom : Ano
34. Co ti ted leze nebo lezlo na nervy : Hodně věcí. Nejvíc bratr.
35. Nejvíc navštěvovaná stránka na netu : Eh...jak to mám vědět?
36. Jaké je tvoje pravé jméno : To nepovím.
37. Přezdívky : Opar lysivý, Oprsklík, Myšák...a samozřejmě Larra :D
38. Jezdíš s někým teď? : Co prosím?
39. Znamení zvěrokruhu? : Váhy :/
40. Muž nebo žena? : Heh...vážně bezva otázka...
41. Jak se jmenuje/jmenovala tvoje základní škola : Ony byly dvě...
42. Střední škola : Gymnáziun Nad štolou.
43. Vysoká/univerzita : ???
44. Barva vlasů : Velmi tmavá počůraná sláma.
45. Vlasy krátké/ dlouhé / žádné : Dlouhé...
46. Výška : Něco okolo 160 cm.
47. Seš do někoho zamilovaný teď? : Momentálně? No...ani nevím.
48: Co máš na sobě rád? : Ani nevím...
49. Máš piercing : Ne. A nechci, kdyby se někdo ptal.
50. Máš kérku : Co to je?
51. Pravák nebo levák : Levanda :D

PRVNÍ...:
52. Chirurgický zákrok : To bohužel nevím...
53. Piercing : Podruhé píšu, že NE!
54. Nejlepší kamarád : Lewir...
55. Sport který jsi dělal : Judo...
56. Dovolená: Jé...Řecko...
58. Značka prvních párů bot : Na to se zeptejte mojí mamky...

PRÁVĚ TEĎ:
59. Jíš : Nejím...
60. Piješ : Nepiju...
61. Chystám se : Kuknout na Howrse, na mail a na blog.
62. Posloucháš : Televizní noviny.
63. Čekám : Na ráno.

TVOJE BUDOUCNOST:
64. Chceš děti? : Jo, určitě...
65. Chceš se vdát/ oženit? : Ano.
66. Plánuješ kariéru? : Nevím...

CO JE LEPŠÍ:
67. Rty nebo oči : Oči...černý a veselý :D
68. Objímání nebo líbaní : Objímání...
69. Menší nebo vyšší : Menší...
70. Starší bo mladší : Starší.
71. Romantický nebo spontánní : Romantický...
72. Co je lepší svalnaté ruce /břicho? : Ruce...ale já nejsem na svalouše...
73.Hlučný nebo tichý : Tichý...
74. Vztah nebo úlety : Vztah
75. Láska nebo sex : Jasně že láska...

UŽ SI NĚKDY :
76. Políbil neznámýho člověka : Ne.
77. Pil silný alkohol : Ne.
78. Ztratil brýle nebo čočky : Ne.
79. Spal s někým na první schůzce : No comment...
80. Zlomil někomu srdce : Já? Nikdy!!!
81. Měl zlomené srdce : Ano
82. Byl zatčen : To nehrozí...
83. Už jsi někdy někoho přitahoval / okouzloval : Pokud ten někdo nelhal...
84. Plakala když někdo umřel : Nevím...nepamatuji se.
85. Vzdal se něčeho abys pomohl kamarádovi? : Jasně!

VĚŘÍŠ V:
86. Sebe : Nechápu...asi jo.
87. Zázraky : Áno...
88. Lásku na první pohled: Nevím...jo...
89. Existenci ráje : Ano!
90. Santa Claus : Ne.
92. Existenci Andělů : Ano
93. UFO : Nevyvracím, nepotvrzuji...

ODPOVĚZ PRAVDIVĚ:
94. Měl jsi někdy najednou víc než 1 přítele/kyni? : Ne!
95. Zpíval jsi dneska? : Ne...
96. Někdy někoho podvedl? : Možná někdy...
97. Kdyby jsi mohla jít zpět v tvém životě kam až by jsi zašela?? : Na konec školního roku.
98. Kdyby si mohl oživit jeden den z minulého roku který?: Nevím...
99. Co tvoji kamarádi? : Jako co s nima? Moc jich není...
100. Jsi šťasný : Ale jo :)
Tak, hotovo. Některé otázky jsou fakt trhlé, ale jinak zajímavý řeťezák. Pokud se vám zdá, že odpovídám příliš stroze, je to proto, že nějak nemám náladu a bolí mě záda...

Geishin deníček- 13

10. srpna 2011 v 18:22 | Larra |  Geishin deníček
Opět píšu abych vám vylíčila co se děje na našem ranči.
Díkybohu se již naše Nafnlaus našla, je teď jako úplně vymněněná. Normálně se se všemi baví, a dokonce odpovídá i na otázky typu "Kde jsi byla?, Proč jsi utekla?" a podobně. Je z ní jiný kůň.
Nedávno k nám přijel naový kůň- pořád přijíždí nějací noví, už si začínám připadat jako starousedlík. Je to pohlednýArabský hřebec. Tedy, ne že by se mi nelíbil...ale vzhledem k tomu, že já mám svého Samuraje, nesmím dát nic najevo. Samuraj sám se o něj hned postaral- ohnivými gesty talmou a kopyty mu názorně ukazoval, že ta bíla klisna s hříbětem je jeho. Jen jeho. Nikomu ze stáda se Ceasar- tak se nováček jmenuje, moc nezamlouvá. Slyšela jsem dokonce Rockyho, jak Samurajovi říká, že, cituji: "Ten novej, to je sakra divnej týpek. Dávej si na něj bacha." Což je velmi zvláštní, protože Rocky je velmi snášenlivý a nikdy by nic takového o nikom bezdůvodně neřekl...I ostatní na něj nejsou příliš hodní. Charlotte si ho vzala do parády hned jak vyjádřil jisté pochybnosti nad jejím původem."Což nevidíš, že jsem naprosto čistokrevný anglický plnokrevník?" Utrhla se na něj a ostře poznamenala, ať se laskavě podívá na sebe, než bude něco takového říkat. Pravda, on totiž Ceasar není tak úplně typický arab. Je mnohem mohuutnější než Samuraj a zhruba o deset centimetrů vyšší. Ani temperamentem se našemu plemeni nepodobá- je velmi tichý a občas dělá hloupého. Dost se bojí lidí, ale prý běhá velmi rychle. Ale stejně mám strach, že se z něj stane vyhnanec a vyvrhel, něco jako je Tonda. Ale kdo ví? Třeba si právě tihle dva padnou do oka. To bylo jen stručně o našem nováčkovi. Ještě bych se ráda zmínila o naší malé Sakurce.
Roste jako z vody, a je velmi chytrá. Včera se zeptala Dannyho, jestli ještě vyroste. Odpověděl jí že ano, když ho bude pravidelně zalévat. Ale mojí chytré holčičce se to moc nelíbilo. Běžela za Naughtym a zeptala se ho, jestli je pravda, co jí Danny řekl. Naughty jí ujistil že ne, a trochu se na Dannyho zlobil, že takhle blbne malá hříbata.
Tak to je asi vše, co se událo nového. Doufám, že mi čas dovolí zase brzy napsat....

Bueno

9. srpna 2011 v 17:58 | Larra
Jméno: Buen Temperamento (Bueno)
Pohlaví: Valach
Plemeno: Lusitánský kůň
Značka: Schleich
Potomci:---
Rodiče:---
Povaha: Buen Temperamento je španělsky a znamená to "příjemný temperament", jaký náš Buen opravdu má. Je dopředný a s jezdcem se umí dobře sladit. Bohužel ho vůbec nebaví soutěžení. Nyní funguje jako kůň pro tréninky pokročilejších jezdců a zaučujeme ho trošku i jako westerňáka. Má rád pozornost a dokáže si jí zasloužit svou šikovností v drezuře.

Jak se k nám dostal: Koupila jsem ho na trhu od zdrceného majitele. Majitel si Buena vychoval sám a hned jak to šlo, ho nechal vykastrovat, aby z něj byl poslušný koníček, šikovný na soutěže. Bohužel zjistil, že Bueno nerad soutěží a najednou z něj byl kůň vpodstatě na nic.

Vztahy ve stádě: No...je docela oblíbený. Naši hřebci zatím nevědí, co si o něm mají myslet. Celkem ho provokují a snaží se, aby se s nimi spřáhnul proti Arrowovi.
FOTO:

Holky moje...

9. srpna 2011 v 8:51 | Larra
No jo, holky moje, tím myslím Naervon a Kiki- tysu, páč v podstatě píšu jenom pro ně a ještě pro mé nové SR Bellu, která též poctivě komentuje. Ostatní sem nějak jaksi nechodí...no co, jejich věc...jsem ráda za vás. Hm...tak dnes by měli přijet koníci...no, měli...to mi připomíná můj včerejší rozhovor po telefonu s babičkou. Povídaly jsme si (pardon) o Mém životě s Elvisem. A pak o Elvisovi. A babča prej: "...No, to on má dobrej hlas...hlavně jak zpívá rokenrol. Víš co je to rokenrol? To on jo...takovej hlubokej hlas měl. Ale jak vypadal...takovej ksicht na pár facek." To jsem si zase vzpomněla na Kiki- tysu xD Takový záchvaty jsem měla... No nic...
Ještě jsem chtěla Kiki- tyse moc poděkovat za všechnu veškerou pomoc, kterou mi dáváš v Howrse, je to super, předáváš mi svoje zkušenosti...fakt dík...Mé tinkéří hříbátko dostalo jméno na tvou počest- Christian (No, ehm...jako Kiki= Kristýna= Christina= Christian...chápeš?)
Njn...já dneska asi přidám nějaký profil...pár jich musím dodělat...pak taky Geishin deníček...a tak všeljak podobně...
Ještě jednou se ptám: Kdo by šel do té soutěže, kterou popisuji v předešlém článku??? Myslím, že pokud by někdo vyhrál, byla by to dobrá vizitka pro něj i pro jeho ranč....
Tak zatím papa...

Nějaká soutěž...ve větším stylu :)

8. srpna 2011 v 17:43 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Tak jsem přemýšlela, že bych udělala takovou soutěž...no něco jako je u koní všestrannost...byly by tři disciplíny, které musí rančerka prostě ovládat...podle toho by se poznalo, jak je na tom kdo dobře. Soutěžilo by se ve focení, psaní na téma (nebo vysvětlování), a představování svého ranče v tom nejlepším světle. Jsem odhodlaná k tomu, že to udělám, ale potřebuji vědět, jestli do toho někdo půjde. Protože jestli ne...nemá cenu něco takového pořádat... Tak, kdo do toho půjde?

Píšu, píšu...

8. srpna 2011 v 15:49 | Larra
Áhoj.
Nojo, právě mi přišel mail od TH. Prej dneska vyexpedovali mojí objednávku...Jak je to možný? Já myslela, že dneska mi to příjde, ne že to dneska odešlou! Chápete to? Já jsem to ve čtvrtek objednala a... no nic, aspoň se mám na co těšit.
Jo, Naervon, přišla jsem na to, proč Tobě vždy příjdou koně od TH tak brzo: Ty bydlíš v Brně, žejo? Tak TH tam sídlí taky, proto to jde jen jeden- dva dny. Kdybys chtěla ušetřit těch 120- 130 Kč za poštovné, myslím že v Brně je kamenný obchod, nebo prostě výdejna...Jen takový postřeh...
Jinak, tady dávám fotku sedýlka, co jsem vyrobila...nic moc, ale mně se docela líbí. Vyrobila jsem ješte jedno, do puntíku stejné, jen o trošku menší...teda, ještě něco, to sedlo nemá podbřišák a nemyslím, že se ho dočká, nějak se mi do toho nechce. Jo, tý hrušky si nevšímejte, na tý fotce je nějaká rozlepená, ve skutečnosti to vypadá líp.
Tak to je asi vše...Papa...

Hurááá!

7. srpna 2011 v 11:19 | Larra
Nazdar!
Taky je u Vás tak hnusně? U mě (cca 7 km od Prahy 6) je dost ošklivo, temno a navíc poprchává. Nicméně jsem velmi, velmi šťastný člověk, neboť taťka s bratrem odjeli na chalupu a já jsem s mamkou doma. Jsem hrozně ráda, že jsem nemusela jet.
Strašně se těším, zítra nebo pozítří by měli dorazit objednaní Sm, jo, je jich maloučko, jen čtyři, ale stejně se mocinky těším, až budu zase rozbalovat balík, ááá!!! Ale zároveň je mi líto, že tito BH budou asi poslední za léto, nechci zas tak moc utrácet. Pak mám v plánu přát si nějaké koníky k narozkám (začátek října) a k Vánocům. Zvažovala jsem, jací by se k nám měli podívat...určitě SM Horse Lover Set, s tím počítám k Vánocům a SM 5pcs Fun Foals, ty hříbátka jsou fakt rozkošný...no vím, všechno jsou to koně hnedle k sehnání, a já z toho dělám senzaci roku, ale k objednávce ze zahraničí se nějak nemůžu odhodlat...no uvidíme...hm...z velkých koní, no hlavě z Classiců se mi teď líbí Appendix, ale s tou ještě nevím...
Jé, já se zase rozepisuju o svých přáních do budoucna a žádný pořádný článek není...nějak se mi nechce...snad zítra...