3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Říjen 2011

Zklamaní jak Brno...

30. října 2011 v 16:52 | Larra
Ahoj!
TAk jsem, lidičky, měla tu čest vidět u Kiki- tysy, mimochodem v článku ZDE, nové Schleich pro rok 2012. Tedy, je jich opravdu hodně, nějakých dvanáct. Ode mne se nějakého podrobnějšího hodnocení dozvíte až budou normální velké obrázky a až si budu moci na některého z nováčků sáhnout, ale jedno musím říct už teď- myslím, že se Schleichovi nepovedli. Ok, někteří jsou moc hezcí a vydaření, ale většina je horrorově zkažená...ah bože, co to provedli??? Z minulých novinek jsem byla úplně na větvi. No, z těhlech jsem taky, ale v tom špatném slovasmyslu. Opravdu, na těch obrázcích vypadají někteří jako nějaké spatlaniny od Papa. Dobře, budu doufat, že je to těmi obrázky, ale stejně...jestli takhle budou vypadat i v reálu, tak má u mě Sch velké mínus =(
No fujtajbl, to jsem ze sebe musela vysypat...jinak přeji hezký zbytek neděle...

Halloween...anebo Dušičky?

28. října 2011 v 10:12 | Larra
Ano ano, blíží se nám čas Dušiček, čili Svátku zemřelých. Ale jakpak je to s tím slavným Halloweenem?
No nevím nevím, ale u nás v rodině se vždycky dodržovaly Dušičky- babička uvila věnce a paotom jsme jezdili po hřbitovech, kde odpočívají naši zesnulí bříbuzní. Ono ši člověk řekne, že je to nuda, oblíždět tiché hřbitovy zapadané listím, ale něco na tom taky je, má to svou tradici a kouzlo.
Na druhé straně je Halloween. Je to svátek, k nám přivlečený, tuším, z Ameriky. Děti z vesnice se převlečí za duchy, a s lampiónky a kyblíčky na sladkosti obcházejí sousedy se slovy "Ttick or treat!", což znamená, že pokud jim nedáte koledu, začarují vás :) To jsme doma nikdy nedodržovali, nicméně jsem asi už od druhé třídy ve školce chodila s několika kamarády na angličtinu k jedné moc hodné paní, která s námi dodržovala i zvyky Angličanů. To znamená, že o Velikonocích nám Velikonoční zajíček, manžel té paní, přinesl horu sladkostí, na Vánoce jsme si dávali dárky a na Halloween jsme obcházeli sousedy v její ulici. Byla to zábava, moc se mi to líbilo :)
Ok, máme doma na parapetu šest roztomilých domácích dýniček a dva keramické strašáky, ale jinak se u nás Halloween nijak neujal. Ale abych to shrnula: Myslím, že Halloween je takové trošku odlehčující a atraktivní chápání právě Sátku zemřelých, který se k nám pomalinku rozšiřuje z Ameriky a ostatních zemí, které tento svátek/ tradici dodržují.
A co to znamená ve světě modelů koní? No to asi ani psát nemusím, každý zná Breyerovu úspěšnou Bats in the Belfry na krásném moldu Isadory Cruce, nebo Classic Halloween Pony Gift Set, či dvě verze krásných Halloween Stablemates.
Ale co třeba Schleich? Napadlo někoho hledat Halloweenské Schleich? Mě ano, nezapoměla jsem na ně, chudinky, ale abych pravdu řekla, moje hledání bylo celkem neúspěšné. Našla jsem jakýsi Šmoulí set, ale jinak nic moc. Nejstrašidelnější mi ale přišel tento kousek, pokochejte se!
Je to takový nějaký Sch repaintek, moc pěkný, moc pěkný, ale ten mohair mi na něm nesedí a považte---navozuje opravdu strašidelnou atmosféru. (Tedy, Prince Zafír mi celou dobu kouká přes rameno a s tím, že by na mohairu mohlo být něco strašidelného vůůůbec nesouhlasí :D
Tak, konec článku! Napište do komentářů, co dodržujete doma vy? A jak se vůbec k Halloweeno a k Dušičkám stavíte?

Můj malý Samet....

26. října 2011 v 9:14 | Larra
Ahpj!
Včera jsem měla vážně nabitý den. Ve škole byo sportovní klání, naše třída byla poslední jak ve florbale, tak v přehazce :/ Potom jsem zažila celkem hořké zklamání od svých spolužáků, ale o, všeko zlé je pro něco dobré, že, takže jsem si to doela dostatečně ynahradila :)
A potom jesm šla na koně. Vůbe se mi nechtělo, ale jeli jsme na vyjížďku a byla to ta nejlepší vyjížďka v mým životě! Dostala jsem Sametka, malinkého huculka, na kterém jsem prakticky začínala jezdit. Hrozně dlouho už jsem na něm neseděla a doela jsem si říkala, jestli na něj nejsem už moc těžká...ale víte co, hucul je hucul, má tolik síly, že by to do něj jeden neřekl. Vyjížďku vedla jedna holka, kterou teda moc neznám, ale řeknu vám, že koníky hezky prohnala. Většinou jen krokujeme, trohu klušeme a trohu cváláme--- ne, tohle bylo něo úplně jiného! Ze začátku jsme si zakrokovali, potom jsme dlouho klusali a hooodně cválali. Teda, řeknu vám, že se Samet pořádně zapotil, ale běžel statečně, i potom na konečném záodě, to by trysk, to byla ryhlost, jakou byste od takového mrňouska těžko čekali. Asi jsem se zamilovala :)
Jooo, to je Samet. Tady vypadá nějak nabubřele, ale je to miláček.
No tak já mizím, užívejte si prázdniný!
P.S: Hrozně se omlouám, pokud mi někde v tetu vypadne C nebo V, já nevím, tyhle dvě písmenka mi nějak na klávesnici zlobí :(
Larra

Zprávy z ranče

23. října 2011 v 12:26 | Larra
Ahojky!
Vím, moc tu k vidění nejsem, snažím se komentovat, ale bohužel mám zase utrum, poněvadž se mi začínají kazit známky a to se rodičům vůůůbec nepáčí, mně taky ne a tak se musím trochu učit. A co víc- beztak nemám moc volného času.
Hodně jsem teď přemýšlela o WLS- Pražské LS Kiki- tysy a Rosy. Moc ráda bych jela, zklamalo mě, že z BHS Pompin toho asi moc nebude no... Ale na WLS rozhodně moc chci, mno, asi ne kvůli vítězství, spíš kvůli všem fajn lidičkám, kteří pojedou a kvůli všem úžasným modýlkům. Ale určitě by stálo zato investovat do nějakého BH, líbivého koníka, který by se mohl účastnit. Napadá mě...hm...Jewel? Ano, nad Jewelem teď přemýšlím hodně, samozřejmě, že mi ho bratr nekoupí, ale líbí se mi čím dál tím víc a možná si ho pořídím ze svého. Ale problém- dokud si neopravím matiku, děják, chemii a dalších milión věcí, nesmím si objednávat vůbec nic. Jaká škoda...Budu muset na škole trochu máknout, no...
A co vy? Koukám, že já nejsem jediný ranč, který poslední dobou aktivitou zrovna nehýří. Nj, škola, škola, škola...ale když to nebudete brát jako nutnost a otravu, taky se to dá přežít. Mně na škole nejvíc vadí písemky, vždycky se hrozně vystresuju a pak to napíšu blbě.
No nic, tak já zase letím...mějte se pěkně,
Larra

Prince Zafír I. :D

15. října 2011 v 22:02 | Larra
Ano, to je jméno mého milovaného arábka. Již jsem ho konečně vymyslela. Je to zvláštní, ale po domácku mu budu říkat spíš Prince (Princ) než Zafír, příjde mi to přirozenější, i když Nutcrackerovi (ehm...píšu to dobře?) Princi se říká spíš Nut :)
Nicméně dneska Princ podstoupil operaci levého oka a dopadl velmi dobře. Mám pro Vás pár foteček.
No, Tak to je Princ před předěláním oka, tak jak jsem ho vybalila. Promiňte kvalitu, foceno večer za šeredného světla.

A tady už je můj krasaveček dnes ráno se zdravým očkem natočeným k nám.

Teď porovnejte rozdíl: Toto je původní zdravé očičko...

No...a tohle už je "po operaci" já myslím, že to celkem ujde, ne?No, poslední fotečka bez podstavce ze "špatné" strany.
Tak co říkáte? Zajímavé, ne? Nechám si ho, je prostě můůůj! Akorát teda nevím, co udělám s tím náhradním...že by mohl posloužit jako cena do nějaké LS? Uvidíme...
Moc bych mu chtěla pořídit kámoše...hm...co třeba dalšího BIS?
Jinak jsem zjistila, že můj bratr by taky rád sbíral modely koní. Hrozně na mě tlačí, abych mu objednala od TH nějaké Mini Whinnies...a víte co mi slíbil? Že mi k Vánocům koupí Tradi Jewela...HAHAHAHA, tak tohle jestli splní, tak to teda nevím...ale Jewela bych klidně brala, je roztomilý :)
Tak ahoj, nezapomeňte mi tu nechat koment, mám rekordní návštěvnost (47 lidí!!!!!) ale komentů nějak málo...
Larra

TH hraje fair play :)

14. října 2011 v 18:16 | Larra
Ahoj, ahoj!
TAk mě včera to vypadlé očičko zamrzelo (kdo neví o co go, ať si přečte minulý článek :), že jsem TH napsala mail s předmětem "REKLAMACE". Napsala jsem, že bych koníka nerada reklamovala, ale že mě to mrzí a byla jsem hodně zvědavá na jejih odpověď. Víte co mi napsali? Dali mi dvě možnosti: Buď koně pošlu zpět a oni ho vymění, anebo si ho nechám a při příští objednávce mi pošlou nového zdarma. No není to solidní? Mně to příjde hodně dobré a fair a rozhodně zvolím možnost číslo dvě. Sice nevím, co budu dělat se děma stejnými modely, ale stejně je to bezva.
Jinak si svého Prince nemůžu ynahálit, je ážně překrásný a co neidět přidám fotky.
Dneska jsem byla jezdit, to bylo fajn, měla jsem sice Tanču, ta docela zlobila, ale nakonci byla jako beránek...
Papa,
Larra

Už je doma :-*

13. října 2011 v 20:36 | Larra
Aňooo!!! Náš první Classic už přijel!!! U6 je doma na poličce a zkoumá okolí :) A kdo vlastně? No, chtěla jsem dát hádání, ale asi by to nemělo cenu, tak rovnou říkám, že k nám přijel Best In Show Arabian. Je nádherný, naprosto mě okouzlil. Nikde žádný škrábanec, nic... Má jen jednu vadu ne kráse, a to jako že docela závažnou...nemá levé očičko :((((, což mě neskonale mrzí. Prostě má na hlavě díru, a to očičko nebylo ani v krabici, takže nevím v čem je chyba. Nakapala jsem tam lepidlo, jako že to zprůhlední a pak to namaluju, ale stejně :(((
Vymýslela jsem pro něj jméno, htělo by to něco vznešeného, je to arábek, že...hm...napadlo mě třeba Prince (Něco) I., nemůžu ale domyslet to něco...
Tak se mějte, já se musím jít běžet ještě našprtat fyziku, zítra píšem :/
Larra

Tak už je na cestě k nám!

9. října 2011 v 12:50 | Larra
Ahoj! Přináším skvělou zprávu! Již k nám cestuje náš první BH Classic! Jaký? Asi vás to moc nezajímá, ale nebyla bych to já, kdybych z toho neudělala tajemství, že...Jelikož jsem žádného koně (tedy krom Jasmínky od Lewir) nedostala (!!!A ani jsem nechtěla!!!) rozhodla jsem se udělat si radost sama. Dlouho jsem se rozmýšlela...a nakonec jsem se rozhodla. Jsem na něj moc zvědavá a doufám, že tak do středy dorazí.
Jinak bych snad mohla doděláat nějaké profily, jsem hrozná, vůbec jsem se jim dlouho nevěnovala, ale určitě bych měla začít. Musím je dodělat minimálně čtyřem Schleichům a čtyřem Stablům.
Tak se mějte, snad dneska ještě něco přidám, přeji pěknou neděli :)
Larra

Zase trochu píšu

6. října 2011 v 21:28 | Larra
Ahoj!
Zase jsem se donutila dát sem známky o tom, že žiju. Všechno ok, mám se dobře :) Nedávno jsem měla narozeniny a od Lewir jsem k nim dostala krásnou Schwardzwaldskou klisnu. Má úplně nádhernou hlavišku :* Díky Lewir. Taky jsem dostala nádherný náramek z bavlnek s vypleteným mým nickem. Musela sis s tím dát práci, holka...ale děkuju moc, taky bych se to chtěla naučit... Jinak, té klisně vůbec nemůžu přijít na jméno, ale mohla by to být třeba Jasmína, nebo tak něco, to by se možná hodilo, ne?
Co se týče těch Breyerů...zatí tak nějak vybírám, narazila jsem u TH na novinky, jsou super, možná bych sáhla po Apple Jackovi...hm...že bych si nějakou koupila k narozeninám?
A ještě bych se chtěla vyjádřit k nápadu Kiki- tysy uspořádat nějakou show v Praze. Pro mě by to bylo naprosto ideální, hrozně ráda bych se zúčastnila.
Tak to bylo pro dnešek asi vvšechno...mějte se pěkně, já se zase někdy stavím...
Larra