3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Listopad 2011

Huuuups :/

21. listopadu 2011 v 8:42 | Larra
Ahoj lidi :(
Prvotně bych se chtěla omluvit- neobíhám a ranč je neaktivní. Proč? Ani nevím. Možná kvůli času...a vůbec, poslední dobou nějak nemám náladu. Mrzí mě to. Musím si teď dodělat všechnu pos*anou školu, to víte, když se na to od začátku kašle, je to potom na nic a musí se to dohánět. Nějak jsme teď nabyla novou šťávu a musím fungovat mozkem, dokud jí ještě mám.
Takže to by byla škola. Dále kroužky - to taky nějak nezvládám, ale budiž. Pak je tu Robinek. Krásně nám vyrostl, už je z něj kousek. Ale musím mu taky věnovat trochu času, neumí se vůbec chovat. Kadí na židli, počurá kde co...a vyfotit se nenechá, všechny snímky jsou rozmazané :( A po tom všem mi na ranč moc času nezbývá, zvlášť, když všechno děláte takovým tempem jako já.
A pak živí koně. Poslední dobou je navštěvuji docela často, ovšem stále mám Tanynku a to je horor. To víte, obří norik má dost síly a ještě s její povahou. Vůbec mě neposlouchá, tak mi občas nezbývá než použít hrubou sílu - přitáhnout jí otěž pomalu až k zadní rozsose, nakopnout jí patama a pořádně jí třísknout bičem. Zkoušela jsem na ní i šetrnější metody, ty mi ale byly houby platné. Včera mi jedna paní půjčila dlouhý bič a t o je vám velmi praktická pomůcka - když chcete koně potrestat/ upozornit na svou existenci, nemusíte se nahybat, stačí pohnout zápěstím a pěkně to šlehne. Nemyslím, že je to nějak velká rána, ale ten zvuk myslím stačí. A ono vůbec stačí s tím bičem trochu mávnout u krku a hned to šlape :) Něco takového si taky pořídím. Ale říkám si, že na mě musí být vážně skvělaj pohled, když se snažím nacválat - nohy vykoplé ze třmenů, otěž v jedné ruce, bič v druhé a ještě při tom řvu "Hop" a "Jdiééé", ale hlavně že cválá, :)
Jinak...na WLS nejspíš nepojedu, hrozně se o,ůouvám. kiki-tyso, ale prostě na to nějak nemám. Už jsem měla hotové ty seznamy a všecko...ale asi se na to budu muset vykašlat. Až se mi srovná škola, tak možná budu smět někam jet, ale takhle to vidím bledě, i kdyby mi to snad naši dovolili.
No, tak oznámení že žiju tady ode mně máte, píšu ze školy, máme informatiku, ale stejně se všichni flákáme, takže jsem mohla klidně ještě dvě hodiny spát, to je pruda, co?
Zase se ukážu, jak jen to bude možné, oběhnu vás, teda takhle, já obíhám, ale nekomentuju, takže okomentuju.
Mějte se fajn!
Larra

Potkánek Robin

11. listopadu 2011 v 15:59 | Larra
Ahoj, ahoj!
Právě jsem se vrátila z Šestky...s potkaním miminkem! Je to cukroušek, takový tmavě hnědý a všechny tlapky má bílé. A taky má bílou náprsenku, toho jsem si všimla až doma :D Já pořádně nevím, co s ním mám dělat, budu muset někde vyhrabat svojí starou knížku o potkanech, abych zjistila, jakou mu mám v začátcích věnovat péči.
Tak to bylo v krátkosti o Robinkovi...a ještě jsem něco chtěla? No asi ne...mě teď nějak hrozně bolí hlava a jsem celá nějaká na chcípnutí, tak si asi půjdu zdřímnout...
Malinká vzpomínka na Cherryho :* Nikdy na něj nezapomenu...

Kdo hlodá, ten pojde. A kdo nehlodá, pojde taky.

10. listopadu 2011 v 19:35 | Larra
Ahojky, hlásím se se špatnými zprávami :(
V noci na dnešek v požehnaném věku 2,5 roku zemřel můj milovaný potkánek Cherry. Zhruba tři dny bojoval s ochrnutím nožiček a včera se už sotva hýbal. V noci umřel a já jsem ráda, že už to má zasebou :((( Když si vzpomenu na to, jak byl ještě malinký miminko... celou rodinu to postihlo, všichni ho měli rádi. Byl to takový miláček, skoro jako pejsek. A byl to pohodář, nenechal se nikdy ničím rozházet. Do krve mě kousl jen jednou v životě a mám na něj díky té jizvě památku.
Mamka nechtěla o novém potkánkovi nic slyšt, ale nakonec se sama nabídla, že zítra půjdeme koupit nového. Potřebuju nějak zahnat ten žal, ono to může vypadat dost sadisticky, že mi prostě chcípne jeden potkan a já hnedka musím mí nového, ale...nějak cítím, že bych to moc dlouho bez nočního šustění pilin nevydržela...achjo. Takže zítra pojedeme do Šestky, tam, kde mi naši kdysi koupili Cherrínka, koupit nějak nové potkaní mimčo. Vím, že kupovat zvířátka ve zverimexu se nedoporučuje, ale já si říkám, že jestli je tam v jedné té kleci namačkáno ix potkanů, tak že jim vlastně trochu pomůžu, když si nějakého vezmu.
Měli jsme konzultaci, jak se bude nováček jmenovat. Nakonec jsme schválili jméno Robin (hehe, jeden můj Papo model :)). To vymyslel jeden můj spolužák a říkal tak i Cherrymu.
No tak mi držte palce, ať nějakého kulíška zítra vyberu, určitě o něm napíšu víc.
Jinak, Jewel s Platuší už se u nás zabydlují, ale Jewel je pěkný náfuka, vytahoval se na naše Schleichy, tak jsem mu srazila hřebínak tím, že jsem mu sebrala kostýmek a dostane ho až ráno :b
Dobrou noc přeji, já jdu dělat protokol na chemii.

Jewlík a spol dorazili!

8. listopadu 2011 v 19:28 | Larra
Ano ano!
Jewel už dorazil! A náhradní BIS arabian taky. a k tomu kdo??? No neuhádli jste, Onyx to není. Přijela s nimi překrásná Platinum!
Tak jaképak máme z příchozích pocity? No...tak začneme od Jewela. Jewlík...je krásný je úžasný...jen mě trochu zklamala jeho velikost. Myslela jsem, že Tradíci jsou větší, mno...A zdá se mi dost mohutný, ale jinak je úplně skvělý. Ten kostýmek je roztomilý, neodolala jsem a sudnala jsem mu ho :) a to pak byla prácička to ne něj zase dostat :b Ale i bez kostýmku vypadá krásně. Takže shrnutí, kdyby byl ještě o deset čísel větší, byla bych z něj na větvi. Jelikož není, ne větvi z něj nejsem, ale je moc hezký i tak.
A Platuše...Pár lidí mě upozorňovalo, že je mrňavá. JE mrňavá, ale jinak úžasná, fakt úžasná, miluju její flíčky, áááá!!! fakt milášek :)
No a BIS arabiana jsem ani nevybylovala. Nevím co s ním...poraďte mi někdo!
Jinak...můj potkánek Cherry je asi nemocný, asi má ochrnuté nožičky :( Je na tom docela zle...dávám mu masáře a rehabilituji ho a dávám mu Thiamin, to je vitamín B1. Tak uvidíme...
Tak, asi vše! Mějte se hezky.
Larra

Podzimní vyjížďka

6. listopadu 2011 v 14:32 | Larra
Tak jsem zase byla dneska jezdit. Byli jsme na vyjížďce, ale to byla krása! Já mám podzimní yjížďky nejradši, nemůžu si pomoct, prostě ty barvy všude kolem v lese, spadaný listí... jooo, to já můžu :D Trochu mě mrzelo, že jsme ani jednou necválli, prostě s námi byla takoá malá holka i s mámou a když Áda, to je sestra mojí trenérky, řekla, že se bude cválat, prostě jsme vyrazili, Tanynce se běhat chtělo, měla nějak moc energie, a asi po třeh aloýh skocíh na nás ta holka a její máma začaly řát, že ještě cválat neuměj :( Takže jsme jenom klusali, ale i to bylo pěkné. Já teda nehápu, co lidi na tom cvalu maj. Je přee jen drobátko rychlejší než klus (tedy pokud to není takovýten rychlocval :D) a je mnohem příjemnější a pohodlnější. Že by se bály že spadnou? No já jinak neím, ale já prně cválala na vyjížďe a k tomu ještě za sedlem, což teda bylo pravý sado-maso, musela jsem se dola křečovitě držet sedla. A potom, když jsem álala sama, tak to bylo taky prně na yjížďce...dokonce jsem kdysi byla tak najivní, že když mi jedna kamarádka na chvíli půjčila svého ČT valacha, na kterém jsem seděla popré v životě, prostě jsem se s ním rozcválala na kone louky, tam jsme to otočili (to byl kruťas, on se hrozně nakláněl ke straně, myslela jsem, že slítnem oba :D) a cválali jsme zase zpátky. A to byl asi můj pátej cval v životě.
Ale stejně jsem si to dneska moc užila, Tanča byla hrozně hodná. Napadlo mě, že bych mohla vůbec napsat něco o koních, kteří jsou tam, kde jezdím. Já tu o nich pořád píšu a nikdo neví, jak vypadají...zajímalo by vás to?
Jinak koukám, že sem chodí celkem dost lidí, teda na mojí míru je těch čtyřicet docela dost, ale niko moc nekomentuje, což mě trochu mrzí poněvadž to pak skoro vypadá, že si píšu jen tak sama pro sebe. Mrzuté :/
Tak, to je asi pro dnešek všechno...jako bonus přidávám fotenku krásného welsh pard breda Golíška :)
Jo, ještě jednou se omlouvám, zase mi blbne do céčko a véčko, myslela jsem, že už to přestalo, ale nějak to zlobí :(

Zprávičky...

4. listopadu 2011 v 17:56 | Larra
Zdravím!
Páni, to už je zase pátek? Nějak rychle nám ten týden utekl...teď bude víkendek (no super, zbrzdí se moje objednávka od TH :/) ale jsem ráda, mám toho za těch pět dní plný zuby. Blíží se čtvrtletí, žejo, písemky se ma nás valí ze všech stran, již jsem stačila celkem úspěšně absolvovat čtvrtletku z matiky, mám dvojku, jsem za ní ráda a ještě mi učitelka polichotila, že prý jsem šikulka :D což teda nechápu, protože jinak mi matiká vůbec nejde :b Taky jsem nějak snad napsala příšernou fyziku, celkem jsem se na to učila, mno...mám teď sice míň času, ale dneska na učení kašlu, chci mít příjemný páteční večer :)
Achjo...nemůžu se vybičovat k dosepsání těch přihlášek na WLS :( Kiki- tyso, moc se omlouvám, snad to brzy zvládnu...
Jinak se moc těším na přírustky od TH, opravdu jsme na Jewelka zvědavá...a kdo další přijede? No neřeknu, neřeknu...zkuste si tipnout tadydle v anketce.
Nakonec ještě přidávám fotku z našeho výběhu. Můžete vidět Bandit, Maxe a Tckera, v pozadí je Sweet Honey a úplně vzadu Candy. Taky stájka a sedlo mé výroby.
Užijte si víkend!
Larra

...A je to tam!!! :D

1. listopadu 2011 v 19:05 | Larra
Ahojky :)
Sorry, ale já se prostě musím vytáhnout...tedy ne že byste to měli brát jako chlubení, ale prostě...zkrátka k nám přijedou noví koníci! Zjistila jsem, že mi vlastně taťka slíbil nějaký model do pěti stovek k narozkám. Musela mi to až mamka připomenout, já na to dočista zapomněla. No a jak to teda bude? Hned mi bylo jasné, že přijede nějaký Classic, poněvadž jejich cena se kolem těch pěti stovek pohybuje. No a tak jsem dala celkem vyrovnaný souboj mezi Appendix, Onyxem a Platinum. Kdo zvítězil? Zkuste uhádnout v anketce :)
Tak. A proč vlastně píšu koníci a ne jen koník? Protože při příležitosti téhle objednávky přijede i nový BIS Arabian (co s ním udělám zůstává být záhadou), a k tomu ještě přibyde překrásný Tradi...kdo mě zná už jistě ví, že jím nebude nikdo jiný než překrásný Jewlík :) Koukala jsem na to, je v porovnání k ostatním Tradíkum a stojí stejně jako "TH holky"..akorát mi není jasné, máte Jewela (nebo jemu podobného) doma? Zajímalo by mě, jestli jde sundat z toho podstavce, hm...
No, tak to by bylo...asi si říkáte, že jsem se nějak rozjela, ale já asi teď trochu zabrzdím, myslím že do konce roku už mám BH vybrané.
Tak toť vše, mějte se hezky...
Larra