3 Místa pro SR jsou nyní volná.

Prosinec 2011

Dnešek...

29. prosince 2011 v 21:11 | Larra
Trochu informací z mého světa :)
Tak jsem včera tak trochu brouzdala po netu a hledala jsem nějaké informace o Elvisovi. Moc mě mrzí, že už nenazpívá novou desku a ani jednu písničku :( Ale to už asi pětatřicet let...ALE najednou mě napadla skvělá myšlenka. Když už nic jiného, mohla bych napsat do Ameriky jeho bývalé manželce, Priscille. A protože jsem ulítlý člověk, který stále sbírá nějaké relikvie (dokonce si schovávám všechny papírky, které si ve škole s holkama píšeme :b), mohla bych jí požádat o podpis. a tak jsem začala hledat její adresu, dohledávala jsem, kolik mě to do USA bude stát na poštovném a podobně. Nakonec jsem všecko vymyslela a začala jsem za pomoci Google Překladače smolit v angličtině dopis. Vylezlo z toho na stránku dlouhé psaní. Nejprve jsem se jí představila, potom jsem jí pochválila knížku, kterou napsala a nakonec jí poprosila, aby mi na přiložené vytištěné fotografii zpět poslala svůj podpis. Do obálky kromě dopisu přiložím i malou obálku se zpáteční adresou a českými známkami s hodnotou, aby mi to s tou podepsanou fotkou došlo zpátky. Ovšem když jsem to vymyslela, nastal problém. Zjistila jsem, že z USA můžete poslat dopis jedině s americkou známkou, českou vám neuznají. Takže bych na tu obálku musela nalepit americkou známku. Děláte si srandu? Kde mám sakra vzít americkou známku? Tak že jí pošlu aspoň tři dolary, aby za ně mohla ty známky koupit. ALE! Zaprvé dolary nemám, musela bych je jít někam vyměnit, což by nebyl zas takový problém, ale když pošlu prachy v obálce do Ameriky...no jako to asi nedojde, prý na to mají speciální přístroje, aby peníze v obálce odhalili. Takže ve finále prachy posílat nebudu, když mi madam Presley bude chtít odepsat, tak halt svojí přecpanou peněženku o tři mrňavé dolary ulehčí a bude. I když...říkám si, že jestli má takhle odepisovat každému, kdo jí napíše, a že jí jistě píše hooodně moc lidí, to za chvíli aby minimálně rozprodala Graceland :D Ale tak...jak říkám, třeba jí to zatěžko nebude. Nu, ještě aby bylo, když jsem jí napsala taková lichotivá slovíčka xD
Takže dopis čeká ne nočním stolku, ještě musím napsat adresy a přesně si vyzjistit, kolik mě to poštovné bude stát, při současných parametrech. Jestli to vyjde...budu hodně šťastná a jednou se z té mé podepsané fotky stane vzácnost. Ostatně, nechám si podepsat tuhle:
Moc jí to tam sluší :) Tak doufám, že se dočkám odpovědi...
Tak vážení, loučím se i se svým poštovním příběhem, je to ale detektivka, co? Zítra možná půjdu fotit Jewela do lesa, zbude - li čas, budu muset ještě dodělat školu a pak jedu k babičce, takže nevím, nevím. Rozhodně vás ale nechci zatěžovat všedními fotkami...budu se snažit vykouzlit něco netradičního!


Promazávání SR

29. prosince 2011 v 11:10 | Larra |  Novinky, nápady a ostatní
Tak a je to! Právě jsem promazala SR. Smazala jsem Peanut, protože se tu moc nezastaví a já stejně nemám její správnou adresu, smazala jsem Lindu, tu jsem neviděla už hooodně dlouho, Motýlka, to samé, Starlight, taky dlouho nenapsala, nic, a Bellu, ta s tím sekla. Jo a ještě Vaju, ale ta smazala dřív mě...Což znamená, že zbyly akorát Kiki - tysa, Naervon a Pompin.To jsou ty nej SR na světě, i když u Pompin je to takové všeliké :D No, ale 3 SRka, to je dost málo, že. Pak se má člověk divit, že má málo komentů. A proto se ptám, těch tří zbylých a vůbec všech: Kdo ještě je spolehlivé SRko? Obíhá a má kvalitní články? Jestli někdo chce spřátelit, ať napíše pod tenhle článek, beru všechny!
Larra

Seznamte se s Jewelem!

28. prosince 2011 v 18:50 | Larra |  Breyer Horses
Tak jsem se s vámi ani nepodělila o dojmy a pocity z našeho prvního Traditionala, krasavce Jewela, který přijel zrovna v době, kdy se ranč řítil v úpadek. A jelikož chci úpadek odvrátit, jdu se s ním pochlubit!
Breyer o něm:
" Další ze série Holiday horses z Breyerovy úspěšné edice. Letošní model zvaný Jewel - Šperk je skutečně zářivým koníkem do Vaší sbírky. Přichází ve vánoční krabici, oděn v kostýmku se zlatavým podstavcem. Tento plavák se jistě brzy stane Vaším oblíbencem."
A prezentuje ho tímhle obrázkem. Popravdě? Ve skutečnosti jse mnohem hezčí, ač má trochu ostřejší barvu a protáhlejší čumák. A je hezčí bez kostýmku mu to také sluší víc, posuďte sami:
Ano lidičky, vybičovala jsem se zase jednou fotit a fotky dopadly docela dobře, i když jsou focené narychlo :)
No, takže bez kostýmku se mi líbí víc, takže mu ho často sundavám. A připomíná mi trochu Spirita :b I když Spirit byl mustang, co je Jewel za plemeno vážně nevím, nevíte někdo?
Tak a teď trochu info o modelu samotném...
Co se mi na něm líbí?
Mno...barva, úhoří pruh, nožičky a celkový postoj...a i ten kostýmek je fajnový :)
Co se mi na něm nelíbí?
Tak nelíbí...trochu jsem zklamaná z očí, jsou hrozně obyčejné a celkem odfláknuté. A taky provedení hřívy a ocasu, hrozně obyčejné a neoriginální :/ Jo a taky cena. Na to, že je to model běžně k dostání, byl docela drahý...
Celkový dojem?
Spokojenost. Trochu mě překvapil velikostí, myslela jsem, že bude trochu větší, no...Ale jinak splnil očekávání a prezentoval Tradíky velmi dobře. Že bych mu pořídila pratnerku?
Bodové hodnocení:
8/10 Má i své mouchy...
A doporučení?
Kdo by ho chtěl koupit a váhal by, vřele doporučuju, protože pokud neschytáte nějaký poškozený kousek, nebudete litovat. Na výstavě vypadá skvěle a na fotografování je bezva přirozený. Takže doporučuju.

A ještě fotečky :)

Kuk :)
Jak elegantní...

Tak čau, no...letím za klisnama...

Krátké pojednání o Jewelovi končí, příště čekejte něco podobného o Platušce a možná i o nějakém novém přírustku, který plánujeme :)

Vyměním/ prodám Classic Best In Show Arabian

28. prosince 2011 v 11:08 | Larra |  Koupím/ prodám
Ok...tak jsem se konečně rozhodla. Víte, k čemu mi bude model zabalený v krabici? Už dlouho se mi na něj práší a já se rozhodla najít mu nový domov. Jedná se o Breyer Classic Best In Show Arabian, úplně nový ANI JSEM HO NEVYBALILA!!! A to z toho důvodu, že toho samého doma mám, jen jsem si od TH nechala poslat nového, protože ten starý má vypadlé očko, což jsem již napravila. Takže...
No k prodeji. Nechci ho prodávat, podle mě je to nesmysl, muslea bych slevit a to se mi nechce ani z mák. Původně stál 550 Kč, bez poštovného, to by, kdyby se to rozpočítalo, dělalo asi 40 Kč, poněvadž mi spolu s ním posílali i Jewela a Platuši.
Spíš bych byla pro to, ho vyměnit. Nejlépe za model z Kolekce BIS, ale nemusí být, vpodstatě bych uvítala jakéhokoli Classica, ovšem trvám si na tom, aby byl ÚPLNĚ BEZ ODĚREK, ŠKRÁBANCŮ A JINÝCH KAZŮ.
Takhle BIS Arabian vypadá:

Tady je jeho fotka v reálu, toto je ten první, Princ Zafír:
Je to moc krásný model, má mohair, skleněná očička a podkovy.

Tady je ten, kterého prodávám. V krabici.
No...v krabici.

A tady zezadu.

A abyste si nemysleli, že si vymýšlím, mám tu na důkaz oba dva.

Tak, případné dotazy směřujte na mariesiblikova@seznam.cz , kliďánko pošlu i víc obrázků, budete- li chtít.
Doufám, že se někdo chytne, je vážně úplně nový a nepoškozený a začíná mi být líto, že tady jan tak zahálí v krabici...

Obnova myšlenky ranče

27. prosince 2011 v 11:15 | Larra
Ahoj!
Tak mě napadlo, že bych měla na tomhle ranči trochu obnovit to, s ím jsem do toho šla. Prostě...začíná se mi zdát, že se z něj stává obyčejný blog a pomalu se z něj vytrácí články o modelech a podobně. To se, myslím, podepsalo na návštěvnosti - sedmnáct lidí za den! OMG...ale můžu si za to nejspíš sama. A tak se budu snažit ze všech sil to nějak vrátit do starých kolejí a nepsat jen o sobě, ale věnovat se sběratelství, zkoušet trochu fotit, i když focení není zrovna moje parketa.
Potřebuji ale vaši podporu! Vždyť vy mi tu nenecháváte žádné komentáře! Já se snažím komentovat kde to jde, tam, kde to nemá smysl na to peču, ale to si za zlé rozhodně nemám.
No...takže...mám menší plán, který mi pomůže postavit ranč na nohy.
1. Dodělání porfilů - Mám moc, moc nových koní a do profilků se mi nechce. Ale budu muset.
2. Obnovení takových těch věcí jako rozhovory, možná i měsíční hodnocení.
3. Celkově zvýšit aktivitu, víc smysluplných článků, psát minimálně 3x týdně (no, to nevím, jak splním)

Je toho mnohem víc, ale tohle jsou věci, které bych opravdu udělala ráda a začala plnit co nejdřív. Proč? Ranč bude slevit 1. února narozeniny. A to by byla pěkná ostuda, kdyby se rozpadl (a věřte, že by se bez toho nového zápalu rozpadl velmi brzy) ani ne rok po založení. Navíc - tolik lidí poslední dobou končí a já se nehodlám připojit k nekonečné frontě těch, kteří s tím zbaběle sekli. Takže znovu do toho!
Jako inspiraci a motivaci bych si k narozeninám ranče ráda vybrala nějakého BH. Ráda bych Tradiho anebo Classi, možná i Stablíka. To podle toho, jak moc se budu v příštím měsíci snažit a jak moc dobře budu psát. Udělám takovou nějakou anketu nebo tabulku a hodnotit se budu sama a možná mi pomůžete i vy, když mě nakopnete.
S chutí do toho a půl je hotovo!
Hawgh!

Po Štědrém dnu...

25. prosince 2011 v 18:25 | Larra
Ahoj, ahoj, s poněkud vylepšenou náladou Vás všechny zdraví Larra...
No, tak nám to uteklo, samozřejmě, jako každý rok. Nemyslím Vánoce, však zítra je ještě Štěpána, a potom ještě spousta krásných prázdninových dní. Ne, teď mám namysli konkrétně Štědrý den a večer. Jakpak vypadá Štědrý den u nás doma? Většinou probíhá jako každý jiný, s tím, že si přeji, aby byl co nejdříve za mnou, protože obvykle držím půst, to jako že celý den až do večera nic nejím a piju jen vodu, což občas bývá docela peklo. Nicméně letos jsem se zaměstnala důkladným úklidem pokoje a na jídlo jsem si ani nevzpoměla a škrundat v břiše mi začalo taprve až mi můj zlomyslný bratr s potěšením zamával kusem sýra před nosem. No a večer šla celá rodina do kostela na mši, což bylo nějaké zázračné a já počala mít dobrou náladu :D Doma potom, po večeři, kterou jsem zhltla jak nic, následovaly dárky a pro mého brášku nastal po celý rok nejočekávanější okamžik. No a já? Nechci se vytahovat, nějak mi to nepřísluší, dostávat dárky přeci umí každý, ne? Ale tak já napíšu aspoň něco. Tedy, dostala jsem toho hooodně, fakt hodně, tolik jsem si toho asi ani nezasloužila a trochu se stydím, ale ze všeho mám hroznou radost. Největší asi z nového discmana, vím v dnešním světě je discman věc, pro někoho možná smíchuhodná, když existují různé I-Pody, MP4 a podobně (však já se pomalu už stydím vylést ven i s tou MP3kou). Ale vzhledem k tomu, že tenhle je relativně moderní a má velmi podařený design...jsem spokojená, ještě aby ne :)
Radost mi udělaly i nové jezdecké rukavice, protože ty staré jsou už notně rozedrané. To víte, to byla taky asi kvalitka, tyhle mi vydrží mnohem déle, když se k nim budu chovat slušně.
No, a poslední věc, o které napíšu je Neocube. Znáte to někdo? To je úplně skvělá věcička. Vypadá to takhle

No prostě...to je krychlička složená z 216 magnetických kuliček. Dá se rozbít a dají se t toho složit neskutečné věci, úplně super. A nebo si s tím můžete jen tak hrát, ještě lepší. Ovšem pech je, to znovu složit do té krychličky :b Ale je s tím nekončící zábava, pořát to muchlat v ruce, dělat z toho řetízky, motat si o na ruku..., fakt fantastický dárek.
Dostala jsem toho opravdu dost a vážně všeho si moc vážím. Má přání se vyplnila na 120%. Snad bych to tu všecko nevypsala, ani kdybych chtěla.
Vím, je to trochu hloupé, teďko se chlubí kdekdo, že, přesně jak píše Nae (no, pěkné...přečtu si ten článek u ní, souhlasím s tím a vzápětí udělám to, o čm píše, že je hrozné)
Tak...dnes se půjdu brzy vysprchovat a zajedu do postele, pustím si na novém discmanu nějakou hudbu a asi to brzy zalomím, protože jsem byla dost dlouho do noci (do rána, haha) vzhůru.
Tak dobrou noc a užívejte si sváteční nálady a hlavně požehnaného volna!

Tak...a je to tady...skoro

22. prosince 2011 v 16:35 | Larra
Ahojky!
Dneska mám mizernou náladu, sice poslední den školy v tomto roce, ale něajk jsem se na chvíli oddala melancholiím a už to jelo :/ Stačí trocha a máte zkaženej celej den. Ale co.
Od pondělí do úterý jsem byla se školou ve Vídni, což bylo super. My jsme tam byli jako na trzích, ale já toho moc nekoupila a spíš mě uhvacovaly památky jako např. Schönbrunn, kostel sv. Štěpána nebo originály obrazů od Archimbolda a jiné obrazy. Dokonce jsme se s jenou spolužačkou zamilovaly do obrazu Napoleona na koni (A do Napoleona samotného taky, i když to byl asi pěknej šmejd :b) Jen co mě mrzí, že tam za elou dobu nespadla ani vločka a sníh tam nebyl, a taky to, že všechny suvenýry byly buď hrozně předražené, kýčovité a nebo nejlíp obojí, takže jediné, co jsem si přivezla, jsou dva pohledy s Marií Terezií. Ale zato mám hromady zážitků...kdo kdy jel rakouskou tramvají číslo 71 načerno? A dokonce třikrát? He? A k tomu se mi podařilo zapamatovat jednu větu německy. Je to věta " Haben sie postkarte mit Napoleon?" JInak jsem byla ztracená, němeky se neučím a jediné, co ze mě ve Vídni jinak vypadlo, byla franouzská věta "Nous ne parlons pas allemand" a to jsem to řekla ještě špatně.
Tolik k Vídni přátelé, shrnu to tak, že se vyplatí tam jet, je to krásné město, ale ráda byh měla více času na to, si ho prohlédnout.
Nu...a co dnes? Dnes jsme měli e škole volnost, dávali jsme si dárky atp., ale řeknu vám, že jsem měla spíš radost z toho, když jsem mohla dárky dát, než z těch, které jsem dostala. ale některýh si vážím fakt hodně, třeba krásného bloku od Lewir, který mi nehala udělat s fotografií nebožtíka Cherryho. A jinak jsem si udělala radost čera, koupila jsem si knížku o Elvisovi, je o něm spíš jako o herci, ale je pěkná, se spoustou obrázků. A to je Vánoční dárek ode mně pro mne, no...:)
Tak to je zatím asi vše, do Štědrého dne snad stihnu ještě něo napsat...
Hm...že bych se nehala přejmenovat na Bonaparteovou? To zní hloupě :D

Už se nám to blíží...

17. prosince 2011 v 10:46 | Larra
ano, mluvím o Vánocích, za pár dní jsou tu :D Nějak mi ten adventní čas rychle utekl, mě mrzí. A kdo je na vině? Ha? No škola přece! Ale na druhou stranu jsem ráda, na Vánoce se čeká dlouho :b A jsou jen jednou za rok.
A co ranč? Mno, nic zajímavého, jen Jewel už si brousí kopejtka, nejspíš si ho doma vystavím za okno, jen se bojím, aby mně nějak nevyblednul v tom okně. A koníci? Na Vánoce přeci jen budou mít nové kamarády - bráškovi jsem koupila jako dárek Schleich veverku a zajíčka od Collecty.
Letos jsem chtěla i nějakhezky obdarovat spolužáky, protože si jich (některých) opravdu vážím, řeknu vám, mnohem lepší nežna mé minulé škole. I když jsou mnozí také pěkní ignoranti, cítím k nim úplně něco jiného než k těm, se kterými jsem se před prázdninami rozloučila. Ale i když jsem si s vybíráním dárků pro spolužáky dala práci, věci, které jsem chtěla pořídit, stejně neměli, tak co :/
No nic...tak já zase napíšu, zatím si užívejte víkendu!

Vánoce, Vánoce přicházejí...

11. prosince 2011 v 14:51 | Larra
Zdravím!
Píšu zase po dlouhé době, tuším asi čtrnáct dní...nebudu opakovat, že mě to mrzí a podobně, však víte jak to je :/
Máme tu už půlku prosince, což je příšerné, hrozně mi utíká čas mezi prsty, nestačím se divit! Vánoce budou...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!ZA DESET DNÍ! Páni, toho jsem si všimla až teď! Panenko skákavá, to je hrozné!!! No nic...musím se uklidnit...
Uf...tak, můžu pokračovat. Copak jsem si přála k Vánocům já? No překvapím vás - žádné modely, ani jeden. Já jsem pro to, kupovat si je sama a ve většině případů za svůj kapitál. Proč? Ani nevím, prostě mi to tak příjde lepší. Pamatuji si na minulé Vánoce...to ještě nebyl ranč, ale už jsem ho chtěla založit. Pamatuji se, jak jsem zuřivě a pořád dokola četla profily koníků ještě na estránkovém ranči Kiki - tysy...to byly časy :) a to už jsem Schleichů pár měla...a k Vánocům jsem si vytoužila Camarqskou klisnu a hříbátko, Fionu s Camay, víc mi jich naši nekoupili :) Ale letos se i těch Schleichů ne Vánoce zřeknu, natož abych chtěla nějaké Breyery. No...já myslím, že kdybych chtěla, naši by mi určitě alespoň částečně vyšli vztříc, ale...radši si našetřím sama. Takže tak, copak si přejete vy?
No...dalším bodem je Robin. Pokusila jsem se ho pro vás vyfotit, ale všechny pokusy dopadly katastrofálně...jednou nechtěl držet, podruhé mi to zase nechtělo ostřit :/ Ale roste jak z vody, už je to velkej kluk. Jinak...co se tohohle ještě týká...poslední dobou mě tu otravuje nějaká osoba, která si říká Juldas. Pořád mi cpe něco o hadech a potkanech...jasně, já nemám nic proti hadům, musí se uživit, to je koloběh života. Nemám nic proti hadům, stejně jako nic nemůžu mít proti koňským klobásám (ano, za to mě asi nebudete mít moc rádi, ale je to tak) a podobně. al když mi takhle osoba začne nasdávat, tolerovat se mi to rozhodně nechce. a tak, pokud to teď čte, tak bych jí poprosila, aby tady pokudmožno přestala používat vulgární výrazy a aby mě přestala opruzovat, protože se mi už nechce odpovídat na komentáře typu:
13 Juldas Juldas | Čtvrtek v 20:51 | Reagovat
Co se furt tak blbě ptáš ty píčo?

8 Juldas Juldas | Čtvrtek v 17:38 | Reagovat
Myslel sem že si věčí a proč se hrabeš v těch chcankách?

a podobně. Tohle může psát jen psychicky narušená osoba, nebo někdo, kdo si ze mě chce utahovat a naštvat mě, nebo někdo, kdo mě zná a nemá mě rád. Pár tipů bohužel mám. Ale vím, že i různě na internetu je takových vykuků plno, jen tomu nějak nerozumím.
Myslím, že je to všechno, hezký předvánoční čas, doufám, že se do Vánoc ještě ukážu!

Ano, ještě žiju

3. prosince 2011 v 19:28
Ahoj!
Hlásím se opět po dlouhé době. Jakpak se vám vede? Mně celkem dobře, děkuji za optání :) Jsem poslední dobou nějak mimo, ale jinak ok. Doufám, že budu mít teď na rančování víc času, nezlobte se ma mě, prosím, že vůbec nepíšu :(
Minulou neděli jsem dojezdila poslední hodiny jízdy na koni, které jsem měla na permanentce, což znamená, že si za celou zimu zase nejspíš nezajezdím, ale nějak mi to nevadí, protože vím, jak to dopadlo minulý rok - jezdila jsem ve sněhu a docela to odneslo moje zdraví. To teď zrovna opravdu nepotřebuji :/
A co Robinek? Krásně mi roste, už se mu mění srst z takové té mláděcí v dospěláckou. Ale pořád je takovej hyparaktivní a leká se, budu ho muset nějak uklidnit, nebo spíš se mu hodně věnovat, aby se uklidnil :)
Tak, copak vám ještě napsat? Mno...nic moc asi, ozvu se, jak to bude možné.
Larra